Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
*Alx*
*Alx*
Админ на раздел Музика
Админ на раздел Музика
Female
От : sOmewhere in HeLL ^^
Рожден ден : 10.05.1991
Години : 33
Мнения : 7267
Дата на рег. : 24.10.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1. One Piece 2. Death Note 3. Hellsing 4. Kuroshitsuji 5. Strawberry Panic!

red Something new is going to happen...

Пон Авг 23, 2010 2:38 am
Made by *Adynamia*

Something new is going to happen... 147

Made by *Alεx*

Тишината беше погълнала всичко. Чуваше се единствено сипещият се дъжд и гръмотевиците, които от време на време раздираха въздуха. Тъмнината беше задушаваща. Единствено светкавиците придаваха живот на мястото. Вълните се разбиваха с трясък в скалата, звукът не беше достатъчно силен за да достигне високият връх. Светкавица се разби близо до скалата и озари една мрачна фигура, която стоеше на ръба. Изведнъж тя се изправи и застана на края на пропастта готова да скочи.

Очаквайте ... скоро...
*Alx*
*Alx*
Админ на раздел Музика
Админ на раздел Музика
Female
От : sOmewhere in HeLL ^^
Рожден ден : 10.05.1991
Години : 33
Мнения : 7267
Дата на рег. : 24.10.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1. One Piece 2. Death Note 3. Hellsing 4. Kuroshitsuji 5. Strawberry Panic!

red Re: Something new is going to happen...

Пон Авг 23, 2010 3:17 pm
Глава Първа
Hidan`s version



Няколко месеца по-рано...
Излязох на поляната и гледайки вече изгрялото слънце се протегнах.
-Аааах колко обичам сутрин да пия кафето си по пижама в двора и да гледам глупавите ми съседи, които бързат за работа. – пльоснах се на любимият ми стол и вдигнах крака на масичката.
Отпих от чашата с кафе, което държах в ръката си и въздъхнах доволно. Както се бях облегнал удобно на стола и гледах минувачита, някакъв огромен камион мина пред очите ми и спря пред съседната къща. Чух звук от бибитка и видяк как входната врата се отворя. Примигнах няколко пъти за да се уверя, че не халюционирам. От къщата беше излязло най-прекрасното момиче, което някога бях виждал. Косата и беше дълга и розова, като ягодките в градината , тялото и беше перфектно оформено и късата поличка описваше перфектно дупето й. Момичето сякаш усети , че е наблюдавана и се обърна рязко към мен. Очите й срещнаха срещнаха моите. Тогава сякаш нещо се случи. Тялото ми бе като сковано и аз не можех да мръдна и един мускул. Какви бяха тези очи?!
-Хей!- момичето махаше към мен- Здравей! Аз съм новата ти съседка.
*Нова съседка? Не знаех, че къщата се продава.* Помислих си , след като се утърсих от транса. Станах и отидох до оградата.
-Аз съм Хидан. Приятно ми е да се запознаем. – усмихнах й се подавайки ръката си.
-Мока.- момичето пое ръката ми- И на мен ми е приятно.
-Не знаех, че продават къщата. – вдигнах поглед към сградата – Ако…
-Съжалявам, но трябва да дам указания на работниците къде да оставят нещата. – тя ме озари с широка усмивка- До после.
Загледах се в отдалечаващото се момиче*Изглежда сладка, но сигурно е поредната кифла.* Обърнах се и влязох в къщата.
По-късно бях седнал пред и играех на плейстейшъна, когато на вратата се почука. Хвърлих изпепеляващ поглед към нея, но нещо сякаш ме бутна и аз станах да отворя. Уф кой ли беше? Сигурно някой от онези досадни продавачи, които не приемаха „не“ за отговор. Или някой глупак който търси квартира. Кварталът беше добър и доста хора напоследък искаха да се преместят тук.
Станах и хвърлих джойстикът на дивана. Тракащият звук зад мен ми подсказа, че той беше паднал на земята. Изсумтях раздразнено и продължих към вратата.Отворих...
На прага видях най-прекрасното нещо на света- новата ми съсдека. Беше облечена със същите дрехи като по-рано, но този път беше мокра и покрита с прах. Не можах да разбера защо, но така изглеждаше все така прекрасна.
-Извинявай за безпокойството, -започна тя гледайки надолу– но бойлерът ми гръмна и ...
-Няма проблем. Можеш да използваш банята ми. – защо съм толкова учтив?
Момичето ме погледна объркано. Аз самият бях объркан, но продължих спокойно:
-По стълбите нагоре в ляво. Ако имаш нужда от нещо само кажи.
-Аз..
-Хайде! Цялата си мокра! Да настинеш ли искаш? О, за малко да забравя- хавлиите са в шкафчето до мивката.-бях се отдръпнал от вратата и я чаках да влезе.
-Благодаря. –пророни момичето,все така без да ме поглежда и се запъти към банята.
Какво ми ставаше? По принцип не бях толкова мил и учтив. Дали не ме беше омагьосала? Вдигнах джойстикът от земята и го поставих върху плейстейшъна. Не. Едва ли съм толкова податлив на магии, а и тя не ми прилича на вещица. Отидох до хладилникът и си взех една бира. Може би просто ме привлича и искам да спя с нея. Седнах на дивана, отворих бирата и отпих продължавайки да размишлявам. Да, точно това е. Искам да спя с нея и нищо повече! Сега се предполага, че трябва да наблюдавам през ключалката на вратата докато е в банята, но ако ме усети шансът ми да я притежавам ще намалее. Разтърсих глава. Какви глупости си мисля? Все едно съм все още тийнейджър и не знам как се свалят т.е. прелъстяват момичета..
-Кхъм..Ам..- подскочих, не бях усетил, че момичето беше влязло- Извинявай, не исках да те стресна. Каза ако имам нужда от нещо да ти кажа.
Беше облечена с къси дънкени панталонки и розова тениска с голямо деколте. Краката й изглеждаха страшно дълги подчертани от впитите гащета. Сигурно съм се загледал повече, защото тя попита:
-Добре ли си?
-Да, да! Нищо ми няма. Просто се изненадох колко си бърза.- дано да успея да замажа положението – Момичетата принципно обичат да стоят повечко време в банята.
-Исках да те попитам, дали случайно ти се намира сешуар? Моят е някъде из кашоните, които явно скоро няма да мога да разопаковам.
- У вас сигурно е лудница в момента. Мога да ти помогна да се настаниш и без това нямам какво да правя.- аз да помагам? Мамка му какво ми ставаше? – А да. Сешуарът в стаята в дясно от банята.
Момичето ме озари със широка усмивка кимна ми въодушевено и се качи горе. След около половин час вече бяхме в къщата й аз местих кашоните, докато тя се опитваше да изчисти, но работниците които оправяха бойлерът и постоянно се разхождаха напред назад и мисията бе невъзможна. След като качих и последният кашон отидох при нея и я попитах дали има нужда от помощ, а тя само ме погледна жално с прекрасните си очи и въздъхна уморено. Погледнах през прозореца, кога ли се беше стъмнило? Казах й, че ще дойда след малко и излязох. Отидох у нас и приготвих вечеря. Сигурно беше гладна. Бях запалил няколко свещи на масата..Не! Не! Не! Аз и романтика? Взех свещите и ги хвърлих в кофата. След това доуправих масата и отидох да повикам Мока. Тя много се зарадва като видя какво съм направил и сякаш тръгна да ме прегръща, но в следващата секунда си пъхна ръцете в джобовете. Може така да ми се е сторило. Днес въображението ми беше необичайно развихрено.
-Сядай преди да е изстинало.- подканих я, защото беше започнало да става неловко.
След като се навечеряхме се качих горе за да приготвя стаята и- тази срещу моята. Тя ми благодари няколко пъти за помоща и гостоприемството и тръгна към вратата. Погледнах я безизразно и се зачудих къде отива:
-Не ми казвай, че си отиваш?
Момичето се спря на няколко крачки от вратата и се обърна към мен. Погледът и беше объркан.
-Мислиш да спиш в онзи прахоляк ли?
-Ами. Нямам избор.-тя ми се усмихна.
-Остани при мен. Приготвил съм ти стая.
-Не, нямаше нужда. Ще се оправя. Достатъчно злоупотребих с гостоприемството ти днес.
-Казах остани!- бях започнал да се дразня.
-Не избързваш ли малко с нещата?
Да избързвам с нещата? Какво по дяволите си мислеше тя?
-Моля?! Просто .. Оф. Като толкова много искаш да спиш на мръсно като някой клошар- твоя си работа. Благодаря ти за компанията. –обърнах се ядосано и започнах да вдигам масата.
-Съжалявам. Не исках да те обидя.
-А, ти още си тука? – не я погледнах.
-Нека ти помогна с това. –тя взе престилката от закачалката и започна да мие съдовете. Мамка му дори и с грозната престилка пак изглеждаше прекрасно.
След като оправихме кухнята я попитах отново:
-Тръгваш или оставаш?
-Много ли настояваш? – усетих закачлива нотка във въпросът й. Дали не беше отново плод на въображението ми?
-Все ми е едно. Прави каквото си искаш, не мога да ти заповядам.- ето това вече бях аз. Обърнах се и тръгнах нагоре.
-Чакай! Не исках да те обидя.- тя бе тръгнала след мен- Къде е стаята?
След като я заведох до спалнята й се изкъпах набързо и се метнах на леглото ми, бях много уморен, но не заспах веднага. Гледах тавана и си мислих за момичето в отсрещтната стая. Какво ми беше направила по дяволите! Защо изпитвах такава отчаяна нужда да и помогна? Въздъхнах отегчено и се врътнах на една страна.
Следва...

Written by: *Alεx*
*Alx*
*Alx*
Админ на раздел Музика
Админ на раздел Музика
Female
От : sOmewhere in HeLL ^^
Рожден ден : 10.05.1991
Години : 33
Мнения : 7267
Дата на рег. : 24.10.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1. One Piece 2. Death Note 3. Hellsing 4. Kuroshitsuji 5. Strawberry Panic!

red Re: Something new is going to happen...

Пон Авг 23, 2010 3:20 pm
Moka`s version


Стоях на улицата и гледах към старата ми къща. Да, това беше! Най-сетне щях да се отърва от това проклето място, щях да избягам. Бях се вглъбила в мислите си, когато камионът спря до мен и изсвири. Това беше човекът, който щеше да натовари цялата ми покъщнина.
- Всичко е готово и струпано пред входа! Само трябва да се натовари и това е. – казах аз и се обърнах отново към къщата, сочейки купа с неща. Работникът се ошашави като видя купа, а аз мислено смях до полуда. Мина 1 час, докато се натоварят нещата и той ме попита:
- При мен ли ще се качите? – *да бе да. Тоя как си вярва ще стане.*
- Не, имам малко работа. Закарайте нещата, където ви казах по-рано. – шофьорът направи тъпа физиономия, качи се в камиона и потегли. Аз се обърнах отново към къщата, сякаш си взимах последно сбогом. Един полъх на вятъра премина през мен и разпиля косата ми. Усетих някакъв хлад и скръстих ръце. Преминах през улицата хванах едно такси и отидох в новия си дом. Облегнах се на едната страна и се загледах вяло през прозореца.
- Пристигнахме! – шофьорът на таксито ме измъкна от транса. Платих му и слязох. Стъпих на тротоара и видях къщичката си. Минах по пътечка и влязох през входната врата. Пред мен бяха стълбите, който водеха към втория етаж. Реших да обиколя къщата. Качих се на горния етаж и започнах да оглеждам. Веднага след стълбите беше банята. До нея имаше една стая. Отворих вратата и влязох. Вътре беше празно и някак мрачно. Бях оставила вратата отворена и явно стана течение. Погледнах към прозореца и се доближих до него. След като сложих ръцете си на перваза, той се отвори с трясък. Дръпнах се като попарена и очите ми се разшириха. Уплаших се и запремигвах бързо.
Чу се клаксон и аз слязох бързо по стълбите. Отворих входната врата и видях работника. Усетих напрежение в гърба и се обърнах. Видях, явно съседа ми, мъж, който стоеше и пиеше кафе. Погледите ни се срещнаха. Реших да съм учтива и го поздравих :
- Хей! *махнах му с ръка* - Здравей! Аз съм новата ти съседка! – мъжът ме изгледа учудено. Той дойде до оградата и каза :
- Аз съм Хидан. Приятно ми е да се запознаем! – и ми подаде ръката си, усмихвайки се.
- Мока. – поех ръката му. – Приятно ми е да се запознаем.
- Не знаех, че продават къщата. – той вдигна поглед към сградата – Ако…
Прекъснах го …
- Съжалявам, но трябва да дам указания на работниците къде да оставят нещата. –озарих го с широка усмивка - До после.
*Изглежда приятен!* помислих си и започнах да давам указания.
- Това го оставете вътре и внимавайте, защото е чупливо.
Минаха няколко часа и аз бях малко уморена. Цялата бях в прах и реших да си взема душ. Влязох в банята и пуснах бойлера. Всичко беше наред, докато изведнъж не се чу шум и бойлера гръмна. Тъкмо щях да се събличам и цялата вода плисна върху мен. Отново очите ми се разшириха и аз проклех. По дяволите, точно сега ли?! Помислих си дали да не отида да помоля съседа да си взема душ! Реших се и го направих. Заслизах ядосано по стълбите. Огледах хола и видях, че всичко все още е разхвърляно.
- Ужас. Къщата ми е кочина! – ядосано казах аз. Преминах през хола и излязох. С няколко бързи крачки стигнах до къщата на съседа. Почуках на вратата и зачаках. След малко вратата се отвори. Хидан се показа и изглеждаше малко учуден. Знам, че гледката не беше много добра, но все пак чистя къща и току-що бойлер беше гръмнал върху мен.
- Извинявай за безпокойството, - започнах, гледайки надолу– но бойлерът ми гръмна и ...
- Няма проблем. Можеш да използваш банята ми!
Погледнах объркано. Настъпи кратко мълчание, което мъжът прекъсна :
- По стълбите нагоре в ляво. Ако имаш нужда от нещо само кажи.
- Аз … - не успях да довърша.
- Хайде! Цялата си мокра! Да настинеш ли искаш? О, за малко да забравя- хавлиите са в шкафчето до мивката. – той се беше отдръпнал и с поглед ме приканваше да вляза.
- Благодаря! – измънках без да го поглеждам и се запътих към банята. Качих се горе, взех си бърз душ и облякох късите си дънки и старата розова тениска. Слязох по стълбите и отидох при гостоприемния си съсед.
-Кхъм..Ам.. – той подскочи. Явно не бе усетил, че съм там - Извинявай, не исках да те стресна. Каза ако имам нужда от нещо да ти кажа.
Той ме загледа и не каза нищо. Учудих се и попитах:
- Ъъм, добре ли си?
- -Да, да! Нищо ми няма. Просто се изненадах колко си бърза.–отвърна той. - Момичетата принципно обичат да стоят повечко време в банята.
- Исках да те попитам, дали случайно ти се намира сешоар? Моят е някъде из кашоните, които явно скоро няма да мога да разопаковам.
- У вас сигурно е лудница в момента. Мога да ти помогна да се настаниш и без това нямам какво да правя.А да. Сешоарът в стаята в дясно от банята.
Дарих го с широка усмивка, кимнах и се качих горе. След половин час бяхме вкъщи и Хидан местеше кашоните. Аз се мъчех да чистя, но работниците, поправящи бойлера се разхождаха напред - назад и мисията бе невъзможна. След като качи и последния кашон мъжът дойде при мен и ме попита дали имам нужда от помощ. Погледнах го жално и уморено. Каза ми, че ще дойде след малко и излезе. Продължих да си намествам кашоните и мислите ми не бяха тук. Явно съседа успя да ми грабне леко вниманието. Защо ли беше толкова мил? След малко той се върна, както обеща, и ме повика. Отидохме отново до тях и аз видях, че е приготвил вечеря. Зарадвах се и понечих да го прегърна. Толкова много направи днес за мен. Но осъзнах, че може и да е грешка, гледайки намръщеното му лице и пъхнах ръцете си в джобовете.
- Сядай преди да е изстинало. – с равен глас ме подкани.
След като се навечеряхме той се качи горе и след около 10на минути слезе. Благодарих му за гостоприемството и тръгнах към вратата.
- Не ми казвай, че си отиваш?
Спрях се на няколко крачки от вратата и се обърнах. Бях объркана.
- Мислиш да спиш в онзи прахоляк ли?
- Ами, нямам избор. – казах аз и се усмихнах.
- Остани при мен. Приготвил съм ти стая. – каза той отново равно.
- Не, нямаше нужда. Ще се оправя. Достатъчно злоупотребих с гостоприемството ти днес.- казах и погледнах надолу.
- Казах остани! – дразнене се усещаше в гласа му.
- Не избързваш ли малко с нещата? – тъпо изръсих аз.
- Моля?! Просто .. Оф. Като толкова много исках да спиш на мръсно като някой клошар- твоя си работа. Благодаря ти за компанията. – той се обърна и започна да оправя масата.
- Съжалявам. Не исках да те обидя. – смотолевих.
- А, ти още си тука? – каза без да ме поглежда.
- Нека ти помогна с това! – взех престилката и започнах да мия съдовете.
След като приключих със съдовете, той изстреля:
- Тръгваш или оставаш? – зачудих се откъде изобщо дойде този въпрос.
Зададох още един от глупавите си въпроси:
-Много ли настояваш?- леко му намигнах.
Реакцията му беше малко груба:
-Все ми е едно. Прави каквото си искаш, не мога да ти заповядам.- и го проследих с поглед как се качва нагоре по стълбите.
- Чакай! Не исках да те обидя. – казах аз и го последвах. - Къде е стаята?
Той ме изпрати до стаята, пожела ми лека нощ и излезе. Проснах се на леглото и се изтегнах. Как така допреди малко беше толкова мил, а сега изведнъж се промени?! Нямах много време да мисля , защото бях много уморена и веднага заспах.
Следва...


Written by: *Adynamia*
Death_Angel
Death_Angel
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Сърцето на Итачкоооо
Рожден ден : 14.05.1987
Години : 37
Мнения : 699
Дата на рег. : 22.12.2009

red Re: Something new is going to happen...

Пон Авг 30, 2010 3:52 pm

red Re: Something new is going to happen...

Нед Окт 10, 2010 6:14 pm
Chapter No.2

Злобен смях, зловещи очи и проклятие.
Изкрещях и хвърлих горящата в ръцете ми факла. За изключително кратко време цялата къща се обгърна в адски пламъци. Стоях безжизнено и наблюдавах как всяка частица се запалва, угасва и умира. В очите ми се отразяваха горящите пламъци, а аз все още не можех да помръдна.
- Не! – извиках. Хванах главата си с ръце и бързо се надигнах от леглото. Злобния смях кънтеше в ушите ми, зловещите очи бяха пред погледа ми и все още усещах топлината на пламъците. И отново вечер след вечер все същия кошмар ме смущаваше нощем. Стоях полуизправена, очите ми бяха разширени, а дишането – накъсано. Усетих някакво движение от съседната стая, но не му обърнах особено внимание. Станах с празен поглед, доближих се до прозореца и отместих завесата. Погледнах през стъклото и мрачната гледка на дъждовния ден се разкри пред мен. Не беше заваляло, но атмосферата го вещаеше. Щеше да завали и небето да излее сълзите си.
Наближаваше обяд, а Слънцето не се беше показало. Тъмните буреносни облаци му пречеха. Всичко изглеждаше сиво и мрачно. Гръмотевица разцепи тишината, а светкавица донесе малко светлина в тъмнината . Едри капки започнаха да се стичат по прозореца. Дъждът продължаваше да се усилва и вече ясно чувах „гърмежа” на капките по покрива на къщата. Внезапно усетих леден студ и скръстих ръце. Разтърках лактите си и се обърнах на пети. Зад мен стоеше Хидан с ръце в джобовете. Малко се стреснах, защото не бях осъзнала кога е влязъл в стаята. Бързо се съвзех и казах:
- Аз … аз се прибирам! – очаквах някаква реакция или поне отговор. Но не, той просто вдигна рамене и ми направи място да мина, мълчейки. Заслизах по стълбите и след мен чух стъпки. Стигнах до входната врата, хванах дръжката и отворих вратата. Дъждът продължаваше да се лее като из ведро. Понечих да излизам, но нечия ръка ме хвана за китката. Обърнах се.
- Това може би ще ти трябва! – Хидан стоеше срещу мен, облегнат на стената. Едната му ръка продължаваше да стои в джоба, а другата държеше чадър, насочен към мен.
- Благодаря ти! – отвърнах,поех чадъра от ръката му и леко се усмихнах. Направих 2-3 крачки напред и го отворих. Големите капки заромониха по него и с леки стъпки преполових разстоянието до вкъщи и се обърнах. Мъжът още не бе затворил вратата и гледаше насам. Махнах с два пръста, гледайки празно. Обърнах се и продължих по пътечката в градината. Стигнах до врата ми, затворих чадъра и чух тръшване на вратата от съседната къща. Стиснах силно дръжката, натиснах я надолу и влязох.
Мебелите бяха оставени в средата на всекидневната, а кашоните разпръснати навсякъде из стаята. Направих гневен поглед и се заех да разчиствам. Отне ми доста време докато успея да изчистя. Най – сетне дойде ред и на подреждането. Слава Богу, работниците бяха оставили шкафовете, дивана и хладилника по местата и не ми се наложи да ги местя. След като огледах стаята и ми хареса започнах да разопаковам кашоните. Отворих първия и извадих книгите от него, поставих ги на етажерката. Извадих другите, изтупах насъбралият се прах и ги поставих и тях.
В другите кашони и чанти бяха личните ми вещи, които щях да подредя после. Потърсих нaвсякъде „fragile” кашона, но не го открих. Сетих се, че май го оставих в кухнята и отидох там. Влязох и го видях да стои на масата. Извадих чашите и чиниите и ги поставих в шкафа. Почувствах лека умора, взех останалите и ги качих в стаята си. Седнах тромаво на леглото и се заех да ги отварям един по един. Извадих всичките си дрехи и обувки и прилежно ги подредих в гардероба. Изпразних чантите и оставих нещата от тях по местата им. След като вече подредих всички възможни вещи, които имах, уморено легнах на леглото си и заспах. Не знам колко време съм спала, но някакъв трясък ме събуди. Сънено се изправих и погледнах през прозореца. Навън беше тъмно и вече не валеше. Шумът идваше от колата, събираща боклука, която минаваше по нашата улица.
- Тъкмо сега ли намериха да минат оттук?! – казах ядосано. Завъртях очи и си облякох горницата на анцуга. Слязох по стълбите и се засилих към вратата. Излязох навън и с няколко стъпки се озовах на улицата. Много обичах да се разхождам, особено нощем. А и сега времето беше идеално. Настъпилата нощ беше тиха и спокойна, а свежестта от преминалият дъжд още се усещаше. Вървейки по улицата , без да знам, се бях запътила към градския парк. Бутнах портата и тя жално изскърца. Осветлението не работеше и всичко беше обвито в тъмнина. Тъмно, много тъмно и един сблъсък. Сгъстената мъгла, която се появи изневиделица, допълнително ми пречеше да виждам. Премигвах с очи с надеждата, че ще успея да видя нещо в непрогледния мрак. Две силни, искрящожълти очи се взираха в мен. За секунда затворих очите си и онзи зловещ поглед от кошмарите нахлу в съзнанието ми. Отстъпих няколко крачки назад и се препънах. Паднах по гръб и си ударих главата. Стиснах с ръка удареното място и леко се изправих. Погледнах напред и видях, че това е просто котка. Отпуснах се назад и се успокоих. Не знам защо, но това място ми се струваше приятно. Съвсем случайно се загледах в небето и забелязах, че цялото беше обсипано с безброй красиви, искрящи звезди. Стоях и гледах като хипнотизирана. Красотата на тази картина, изписана пред мен ме омагьосваше. Не усетих колко време е минало. Откъснах поглед от небето, станах и се изтупах. Скръстих ръце и излязох от парка. Крачех бързо по улицата и тропота от обувките ми отекваше. Всичко отново беше глухо. Вървях и се оглеждах, но светлините по къщите бяха угасени. Явно беше доста късно. Стигнах до къщата ми и забелязах, че светлините на съседа не бяха угасени. Видях силуета му на прозореца и бързо извърнах поглед. Влязох вкъщи и затръшнах врата след себе си. Облегнах се на нея и си спомних за идването си тук. Замислих се за момент, но после разтърсих глава. Съблякох се и хвърлих горницата на дивана. Качих се в банята за душ. Пуснах водата и тънки струйки закапаха по лицето ми. Спрях душа и излязох от ваната. Взех кърпата и попих тялото си с нея. Захвърлих я обратно на закачалката, облякох си пижамата и лекичко затворих вратата. Влязох в стаята си без да светвам лампата, но вътре видях един странен лъч светлина да озарява леглото ми. Този лъч беше от Луната, която тъкмо се показваше зад малките облачета. Повдигнах рамене и седнах в леглото. Дървото до прозореца хвърляше гадна сянка върху лицето ми и аз легнах. Обърнах гръб на прозореца и заспах.
Бях в градината и поливах розите. Духаше лек ветрец , който се опитваше да отвее сламената ми шапка. Хвърлих маркуча, за да го спра. Обърнах се и видях съседа ми да отива някъде с чувал и лопата в ръка. Доста се озадачих и го последвах. Вървях на разстояние от него, като се стараех да не го изпусна от поглед. Той сви към парка и аз се отправих след него. Хидан навлезе навътре между дърветата, а аз продължавах да го следвам. По едно време той се спря, остави чувала и започна да копае дупка. Приближих се още малко, но не прецених колко и се озовах доста близо до него. Започнах да се измъквам заднешком, но настъпих клечка и той се обърна. Погледна към мен и аз помислих, че ме е видял. Но явно не беше, защото продължи да си копае. Минах малко по – напред, но в този момент той взе чувала и го хвърли в дупката. Част от нечие лице се видя и аз изтръпнах. Разпознах себе си и очите ми се разшириха. Понечих да го хвана за ръката, но не успях. Той хвърли един сребърен кръст и няколко лопати пръст, обърна се и си тръгна.
- Хеееей! – опитах се да кажа, но глас не излезе. Посегнах още веднъж да го хвана за лакътя, но ръката ми мина през неговата. Ако можех да си видя изражението, бях сигурна, че изразява ужас.
Дълго се въртях и най – сетне се събудих с ужасяващи писъци. Дишах тежко и учестено. Станах и плахо се приближих към прозореца. Започнах да правя равносметка на странните неща, които ми се случваха откакто дойдох. Първо, кошмарът със зловещите очи не се брои. Той си беше често явление. Но случката с прозореца онзи ден, призрачния парк и снощния сън… Последното ме накара да настръхна. Погледнах през прозореца и видях Хидан да пуска пръскачките и да си пие лениво кафето в градината. Той насочи погледа си към мен. Тялото ми отново потрепера. „Това е само сън!” – казах си и учтиво го поздравих :
- Добро утро, съседе!
- Добро утро!

Дните минаваха бързо. Залез след изгрев се сменяха и неусетно за мен, измина една година откакто се преместих. Година откакто избягах и се отдалечих от миналото. Успях да напусна града, където израснах. Мястото, което считах за свой дом и убежище, беше на стотици километри. Единственото нещо, което не можах или по –скоро не успях да оставя, да изкореня, беше кошмара. Където и да отидех той ме преследваше като сянка. Сега имах нов дом, започнах отначало и само това имаше значение. Вече се разбирах много добре със съседа ми и напоследък бяхме станали доста близки. Отърсих глава от обзелите ме мисли, затворих очи и въздъхнах. Стоях в стаята си с четка в ръка, насочена срещу косата ми. Отражението ми ясно се виждаше в огледалото. Погледът ми беше мъглив. Облякох се и слязох в кухнята. Слизайки по стълбите чувах как стъпките ми глухо отекваха. Получаваше се нещо като ехо в стъклена стая. Отидох до бар-плота направих си фреш и излязох в градината. Седнах на стола, оставих чашата на масата и опънах краката си. Лекичък бриз повяваше и разпиляваше косата ми. Слънцето препичаше и с топлите си лъчи нежно галеше кожата ми. Просто стоях в градината и се наслаждавах на сутринта, на деня, на новото начало …
Written by *Adynamia*
Death_Angel
Death_Angel
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Сърцето на Итачкоооо
Рожден ден : 14.05.1987
Години : 37
Мнения : 699
Дата на рег. : 22.12.2009

red Re: Something new is going to happen...

Нед Окт 10, 2010 10:02 pm

red Re: Something new is going to happen...

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите