Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
JoInT{}MaNia4ka
JoInT{}MaNia4ka
Doujinshi [доужиншита]
Doujinshi [доужиншита]
Female
От : Плевен
Рожден ден : 20.02.1993
Години : 31
Мнения : 430
Дата на рег. : 07.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Късче 0т Миналото

Сря Ное 11, 2009 5:15 am
Късче 0т Миналото 3g



„Не, ние не можем да бъдем познати.
Няма среда в любовта.
Бяхме най-близки... Затуй отсега нататък
Ще сме най-чужди в света.”




И днескашния ден бе тъмен и мрачен, още от деня в, който той си отиде.
С него изчезна любовта, живота, смисъла... всичко.
За поред път тялото ми се намираше в гробищата, а съзнанието ми блуждаеше на съвсем различно място.
Чувствах се празна. Сякаш вече нямах душа, а само тяло, което безцелно се разминаваше с хората.
Заради него сега изпитвах болката, от която винаги се пазех.
Каква глупачка бях през всичките тези години.
Сега можех да усетя вкуса на щастието и да го споделям с всичките си приятели, вместо да стоя пред тази грациозна надгробна плоча и да бъда сама.
Единственото, което можеше да се каже, че ми харесва бяха гравираните букви на мраморната плоча. Всяка една беше позлатена. Този нюанс придаваше свежест вместо тъга към починалия. Нещо, което изобщо не ми се нравеше.
Мразех родителите му заради това, че парите означаваха повече от самоуважението на един човек. Те парадираха с тях. Дори на гроба на собствения си син не проляха една сълза. От километри си личеше колко ги беше грижа за него. Сега хората говореха за тях все едно бяха царе. Виждайки колко много пари бяха дали за да направят такава красива надгробна плоча за собствения си син... Отврат, бих казала.
Пред тях бях мила и добра – мечтата на едно богато семейство, но в действителност бях научила тези маниери от собственото им мамино синче, което също не пропусна възможноста да открадне сърцето ми и да го стъпче с противните си маркови обувки.
Докато мрачните ми спомени ме връхлитаха се наведох надолу и с дясната си ръка поставих върху пръстта една „Камелия”. Чиста и бяла като снега. Неомърсена от ръце на хората.
Една дъждовна капка се приземи върху ръката ми докато я прибирах в джоба.
Погледнах нагоре към небето с празни очи. Тъмно и мрачно. Всеки момент щеше да завали. Докато го наблюдавах имах чувството, че съм попаднала в един от онези сънища, в които трябва да тичаш с всички сили за да спасиш живота си, докато дробовете ти не се пръснат. И, когато вече няма измъкване от ситуацията и идва момента на твоята смърт, ти се събуждаш. Целия обян в пот. Дишащ тежко, но... жив.
Да можеше и моя живот да бъде сън. Толкова исках да бе просто един кошмар, да се събудя и да знам, че това не е реалността. Да знам, че няма да допусна същите грешки.
Капките започваха да се умножават все повече. Стичаха се по лицето ми, а аз сякаш не ги забелязвах.
Покрай мен мина пазача на гробищата. Усещах погледа му върху себе си. Любопитството надделя и погледа ми се насочи към него. Отне ми само миг за да видя очите му. Тъмни и студени. Гледаше ме със съжаление. Явно си мислеше, че страдам много щом стоях под дъжда и то на такова място. Лъжеше се.
Застоявах се, защото знаех, че никога повече няма да имам възможността да дойда отново.
Сведох поглед и едва доловимо смотолевих едно последно сбогом.
Тръгнах по пътечката, която водеше към изхода на гробищата. Минавах и задминавах старите и полуизсъхнали смърчове, които красяха гробовете на напълно непознати за мен хора. Бяха се надвесили върху надгробните плочи така сякаш за да ги предпазят от дъжда, който се сипеше отгоре им.
Сухите клони едва се движеха от вятъра, който повяваше. Беше знак, че ще има буря.
Времето отговаряше на настроението ми. Сякаш усещаше, че няма да се върна и предприемаше алтернативи за да ме спре.
Крачех бавно към апартамента, в който живеех. Трябваше само да си взема багажа и да замина далеч от това място.
Дъждът се усилваше. Капките ставаха все по-тежки и едри.
Завгледах се в мръсния асфалт. Виждах как самотната, кална вода се стичаше по него. Нямаше препяствия на пътя й или поне не съществуваха такива. Идваше и си отиваше без да й се налага да казва „Здравей” или „Сбогом”. Без чувства – няма болка. Завиждах й. Беше ме яд, че аз трябваше да вкусвам от горчивия вкус на нещо, от което нямаше лек. Беше ми останало само времето и нищо друго.
Само за секунда си затворих очите и почувствах облекчение. Знаех, че всичко ще свърши съвсем скоро. Щях да започна на чисто.
Ето го и него. Блока, в който се намираше апартамента ми. Стоеше си на същото място и нямаше да мръдне от там освен, ако не бъде съборен. Сега на фона на този проливен дъжд, сградата изглеждаше още по-мрачна. Сякаш се бе изморила от всичките разговори, тайни и скандали на хората, които живееха там. Имаше нужда от почивка, която не й се полагаше.
Завъртях ключа и отворих входната врата. Прекрачих прага и усетих аромата на прогнилата дървесина върху, която стъпвах. Огледах всички празни стаи с надеждата да не съм забравила нещо.
Когато влезнах в кухнята очите ми се насочиха към масата върху, която се намираха всички снимки, които щях да изхвърля.
Придърпах един стол и седнах. Дори не съблякох мокрите си дрехи. Грабнах снимките и ги заразглеждах. Беше ми запоследно.
Стотици искрени усмивки. Виждах всичките си приятели щастливи.
Погледнах друга снимка. Спомен от рожден ден. Спомних си как всички се бяхме напили и после как с присмех си разказвахме неловките ситуаций, в които бяхме попаднали.
Една лека усмивка се заформи на лицето ми. Не помнех, кога за последен път се усмихвах искрено. Беше толкова отдавна.
Липсваха ми приятелите. Признавам си. Тяхната липса беше допълниелна болка за мен.
Изгубих ги.
Последната снимка се застоя по-дълго време в ръцете ми. Беше неговата.
Виждах усмивката му. Красива, лъчезарна и искрена. Лицето му грееше от щастие.
Колко наивна бях. Вярвах му, а... не трябваше. Заради него загърбих всичко. Приятелите си, родителите и... дори живота си. Каква огромна грешка.
Колкото повече продължавах да гледам снимката, толкова повече се увеличаваше и болката в гърдите ми. Не издържах. Смачках я. Искаше ми се да плача и крещя, но нали съм силна – не го направих.
Станах. Отидох до края на стаята и взех черния найлонов плик. Грабнах всички снимки и ги изхвърлих.
Съжалявах ли? Да... и то много.
Не исках да загубя нищо, но всичко вече беше история.
Приятелите, които ми казваха да не му се доверявам - отхвърлих. Мъжът, който обичах ме предаде по всички възможни начини.
Сега бях сама. Но напук на всичко аз щях да започна от начало.
Взех куфарите си и излязох. Запътих се към колата си. Натоварих всичко и се качих на предната седалка. Запалих и включих парното.
По пътя за летището спомените, които щях да загърбя ме връхлетяха. Щеше да ми е трудно, но щях да се справя. Виждах лицата на тези, които бях загърбила и на тези, които се бяха отрекли от мен. Врагове, приятели и познати. Всички, с които някога съм имала каквато и да е връзка.
Изключих двигателя. Вече се намирах на паркинга на летището. Слязох и с куфари в ръце се запътих към терминала, където ме очакваше самолета.
Полицайте, които охраняваха ме провериха и пуснаха да мина.
Влязох и веднагически намерих мястото си. Настаних се до прозореца и си сложих колана.
Погледнах през малкото прозорче и с нетърпение очаквах самолета да се извиси в небесата.
Бях щастлива. Очакваше ме нов живот.
Guren_99
Guren_99
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Казанлък
Рожден ден : 05.01.1997
Години : 27
Мнения : 50
Дата на рег. : 25.04.2009

red Re: Късче 0т Миналото

Чет Ное 12, 2009 10:19 pm
Много е красиво... Късче 0т Миналото 811726 Късче 0т Миналото 811726
peps_png
peps_png
Състезател
Състезател
Male
От : Коноха
Рожден ден : 12.01.1997
Години : 27
Мнения : 1061
Дата на рег. : 06.02.2010

red Re: Късче 0т Миналото

Сря Фев 17, 2010 3:00 pm
Много ми харесва... Късче 0т Миналото 811726 Късче 0т Миналото 811726 Късче 0т Миналото 811726
..Bunny-By..!!
..Bunny-By..!!
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : Варна
Рожден ден : 28.10.1996
Години : 27
Мнения : 1298
Дата на рег. : 19.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Fairy Tail , Kaichou wa Maid-sama!

red Re: Късче 0т Миналото

Чет Мар 18, 2010 1:14 pm
Naruto_Fen_PNG1 написа:Много ми харесва... Късче 0т Миналото 811726 Късче 0т Миналото 811726 Късче 0т Миналото 811726
Дам наистина Късче 0т Миналото 787605
Sponsored content

red Re: Късче 0т Миналото

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите