Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
mariqvladi
mariqvladi
Редовен
Редовен
Female
От : Варна
Рожден ден : 09.09.1998
Години : 25
Мнения : 755
Дата на рег. : 16.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Yo te esperare / sasusaku / ---> Коментари

Вто Май 22, 2012 9:28 am
Авторката чака вашите коментари
mariqvladi
mariqvladi
Редовен
Редовен
Female
От : Варна
Рожден ден : 09.09.1998
Години : 25
Мнения : 755
Дата на рег. : 16.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Yo te esperare / sasusaku / ---> Коментари

Вто Май 22, 2012 9:42 am
Такаа...1во - Действието се развива много бързо 2ро - Имаш дупки,сякаш не е довършено 3то - Описанията ти са мъничко неясни 4то - Темата СасуСаку в училище,където Сакура не знае кой е Саске и той прави планове е...изтъркана.Ако не измислиш нещо ново и идея си нямам какво ще става с фик-а нататък...
Помисли малко повече над следващата глава!Ще я чакам smile
avatar
Miss Inтerpol ^.^
Състезател
Състезател
Female
Мнения : 1643
Дата на рег. : 05.05.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: D. Gray Man ♡ Sword Art Online ♡ Katekyo Hitman Reborn! ♡ One Piece ♡ Psycho-Pass ♡ Kuroko no Basuke ♡ Fairy Tail ♡ Kuroshitsuji 1/2 ♡ FullMetal Alchemist - Brotherhood ♡ Hakuouki ♡

red Re: Yo te esperare / sasusaku / ---> Коментари

Сря Май 23, 2012 12:51 am
~ Не съм много по коментарите, но тук определено реших да изразя мнението си. По принцип съм само читател, но сега усещам, че това ще е един дълъг, дълъг коментар *въздишка* Направо не знам от къде да започна.
О, да нека да е идеята за тази история. Е, извинявам се предварително, не искам да те засегна, но... не виждам никаква, абсолютно никаква разлика от другите СасуСаку фикове! Няма ли някой най - накрая да „сътвори“ нещо по -различно?! Заглавието ми привлече вниманието, тъй като е на испански, но сега осъзнавам, че очакванията и надеждите ми да срещна нещо ново са били напразни. Като цяло е кратко, изключително кратко! Описания - никакви! Пряка реч където и да се обърнеш тирето ще ти се набие на очи. Но нека анализираме „историята“ изречение по изречение.


„Здравейте, казвам се Сакуа Харуно. Имам дълга розова коса и зелени очи ..“
Да, здравей Сакура, като гледам май е взело да ти става навик да се представяш постоянно така, а? Честно казано мога да посоча хиляди фикове започващи по този начин. Ако не се лъжа и предишният ти фик също започваше така, нали? Банално е вече.

„Живея сама, защото родителите ми са работохолици. “
Отново напълно познато. Родителите ѝ ги няма, живее сама и на бас, че има котка, която се казва Юки, познах ли?

„Братовчедка ми, ми се беше обадила и ме покани да отседна при нея, защото така или иначе живея сама, а пък и тя също. Е аз в момента съм на летището и чакам тя да ме вземе. А да забравих да ви кажа, че тя живее в Коноха, а аз в Ню Йорк. Братовчедка ми се казва Хината Хюга, тя е с черно- лилава дълга коса и бели очи. Нямам търпение да я видя.“
Ето, че е Хината, леле. Ако не ѝ е най - добрата приятелка, то ще ѝ е братовчедка!

„Помогна ми да занесем багажа до таксито. След около 20- 25 минути пристигнахме, показа ми стаята в която ще отседна. Стените бяха в бонбонено розово, мразя този цвят, но няма значение, леглото ми беше широко, подобно на спалня, а до него имаше нощтна лампа в светло зелено. Стаята беше много красива. С Хин започнахме да си говорим, стана 22:35.“
Прескачаш доста неща. Получават се огромни дупки. Можеха да се вмъкнат повече описания, не само на стените, леглото и лампата. Също така нямаше да е лошо да опишеш и разговора им.

„Видях, че до Наруто седеше едно момче с гарванова черна коса и черни очи.
- Здравей, приятно ми е да се запознаем. - казах аз и подадох ръка, за да се здрависаме. Той пое ръката ми и каза само едно " хнн .. " това страшно ме изнерви, но си замълчах. Аз седнах отпред, а Хин и русия седнаха отзад. “

Тук вече определено се обърках! Добре, Саске стои до Наруто, предполага се, че Наруто е шофьора или?! После Наруто се оказва отзад с Хината, а Сакура на мястото на мъртвеца, така де, на предната седалка, където е и Саске ( който може би шофира ? ) . Или пък Саске си е шофирал от началото, не знам аз ли не го разбирам или има страшно разменяне на местата в тази кола?

„* В мислите на Саске*
Каквооооооооо .. ?! Тя не днае кой съм аз .. ?! Значи това момиче не е като другине лигли .. Хмм ще бъде интересна година .
* Край на мислите му* “

И ето го и самовлюбеният нарцис! Е няма как да е по - различен! Тя е недостъпна, печели вниманието му и после всичко завършва с Happy End! Хм, от къде ли ми е познато? Но видях нещо, което изключително много ме дразни „В мислите му и Край на мислите му“ Би могла да го вмъкнеш в самият текст, нещо като:
- Какво? Тя не знае кой съм аз? - помисли си Саске, не успявайки да асимилира случващото се.
Как звучи?


„Хмм .. този Саске нещо е намислил .. Просто няма да се навъртам около него.
След няколко минути пристигнахме. И 4- мата влязохме, някакво червенокосо момиче се хвърли на Саске и го събори на земята, горкичкия той, не му завиждам ..
- Аааа, любов моя ти дойде .. - каза момичето. Реших да не им обръщам внимание и тръгнах, но тази червената ме спря:
- Хей ти розовата .. ! Няма да докосваш моя Саске ..!! “

Ето отново се повтаря, тя решава да стои на страна и разбира се, веднага се появява противничката, която ако не е Ино, то тогава е Карин. *въздъх*

„- Споко .. не ми е притрябвал този глупак ..! - Тя додйде до мен и ме удари, хванах се за бузата и се засмях .. - Хмм .. силните отвръщат с думи, слабите с удари .. ! - казах аз и тръгнах, но тя ме хвана за косата ..
- Тъпачка .. Казвам ти още веднъж .. НЕ ДОКОСВАЙ САСКЕ ! ТОЙ Е МОЙ - каза червеното чудовище. “

Бой, бой, бой! Хе, шегувам се. Беше очевидно, че така ще стане, просто нямаше какво друго да е. А и отново да добавя - има нужда от описания. Може би тогава щеше да успееш да развиеш тази част по - добре, все пак малко екшън не е излишен, но когато не е добре описан, тръпката се губи и просто изглежда излишен.

„- Хмм .. сега да видим колко е твой .. ! - казах аз, а всички ме погледнаха странно, отидох до него и го целунах .. А милата тя не можеше да повярва на очите си. След като се отдръпнах от него минах покрай нея, а тя ме изгледа кравнишки. Видях Саске той стоеше като, че ли е треснат с тиган по главата.“
Може би, точно тук трябавше да е боя, тъй като не намирам много смисъл, за какво друго може да избухне Карин. Разбрахме, че е „кукличка“, но чак пък от едно отговаряне на Сакура да „изгуби контрол“ , прекалено ми се стори.
Малко странна реакция от Саске, като се има на предвид, че той е големият сваляч. Така както остана „вцепенен“ изглежда като мамино детенце, някакъв невинничък, сякаш са му откраднали първата целувка, която е пазил за голямата си, първа любов.


„Влязох в класната стая, а след мен и другите .. след малко влезе и класният ни .. Казваше се Какаши, носеше някаква черна маска, имаше сива коса. Каза ми да се представя пред класа, след като го направих той ми каза да седна до Саске .. “
Както си и знаех - Какаши е класният, няма ли други учители? Добре, да приемем, че е заради отбор 7, но поне веднъж някой няма ли да го смени с Гай например? Той би правил по - голямо шоу отколкото един сивокос перверзник, четящ Ича Ича Парадайс. Също така Сакура пак се озова до Саске, което не беше нищо ново под слънцето.
Е, мога да кажа просто - успех! Прочети някоя и друга книжка, обмисли хубаво идеята си преди да започнеш да пишеш, намери си някой добър редактор и дано нещата се оправят.
Извинявам се ако съм те засегнала с коментара си, но това си беше голата истина. ( Въпреки че понякога прекалявам с грубостта си. )
Gomen.
Ganbatte! ~
Sponsored content

red Re: Yo te esperare / sasusaku / ---> Коментари

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите