Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down

Кой разказ харесвате повече?

17 - 94%
1 - 6%
 
Общо гласове: 18
 
Poll closed
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red ГЛАСУВАЙТЕ ЗА РАЗКАЗ НА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ

Чет Мар 01, 2012 10:18 am
Коментарна тема по разказите:

Тук можете да пускате своите критики, коментари, съвети или да споделите впечатлението си без да нарушавате общите правила на форума!

Пожелавам късмет на участниците в конкурса! smile

Важна бележка: Анкетата е валидна 15 дни, след изтичането й ще бъде заключена и резултатът от гласуването ще бъде обявен!
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: ГЛАСУВАЙТЕ ЗА РАЗКАЗ НА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ

Пет Мар 02, 2012 5:08 pm
Отново да изразя поздравленията към всички. Справихте се много добре. И тъй като разказите ми харесват повече, бях много щастлива, когато постнахте по един, защото щях да пукна... ГЛАСУВАЙТЕ ЗА РАЗКАЗ НА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ 787605
Поствам изреченията с грешки, а до грешката, в скоби уточнението.


До последен дъх...
(автор: -*-What The Hell-*-)



На това многоточие, мястото му не е там. В никое заглавие, нямаме пунктоационен знак, освен ако самото заглавие не е съставено от две или повече изречения.


Снегът продължаваше да вали, а силният вятър повдигаше снежинките от земята и с голяма силаги ( Трябвало е да разделиш думите, защото ''силаги'' е две слова.) стоварваше отново върху мен.

...опитвайки се да отворя колата(Имаме запетая.) не забелязах колко дълбок беше снега и едвам успях да се спася от падане(Имаме запетая.) в голямата преспа до колата.

След неколко(Тази дума е една, а ти си я съставила от все.) кратна борба с ключовете и победа от моя страна...

Пред(Думата е сгрешена.) 1917г. династията…

Без да чакам втора покана (Имаме запетая.) взех нещата си и отидох в стола.

Двете с Джес се разсмяхме, но тогава не подозирах(Имаме запетая.) колко скоро тези усмивки щяха да останат далечни спомени.

Дзъъън;(Какъв е този знак? Неуместен е. Може да го замениш с '':''.) звъненцът би и отново успя да убие цялата забава.

След като усетих някаква течност по ръката си(Имаме запетая.) аз я отдръпнах и видях няколко големи капки кръв.

Не ми отне много време да осъзная, че съ мв(Думите са сгрешени.) болница.

Явно заради заетостта ми да опозная стаята (Имаме запетая.) ми беше попречила да забележа, че родителите ми стоят с някакъв лекар на края на стаята. ( Зори, прочети отново това изречение. Има граматическа грешка. Думата ''заради'' е напълно излишна.)

Първоначално не чувах нищо от това, което говореха, но след като се позаслушах(Имаме запетая.) успях да чуя няколко откъслечни думи...

В следствие на това е получила малък(Имаме запетая, защото изреждаш.) мозъчен кръвоизлив.

- Трудно е ( Пропуснала си ''за''.) казване, но…

Майка ми се свлече, ( Тук нямаме запетая. Само когато имаш повторение на тези съюзи като ''и'', ''или'', ''като'' и пр., тогава пишеш пред втория или третия съюз. Ако обаче е свързващ две думи - съюз, а не свързва двете части на изречението не пишем запетая пред този съюз.)като подкосена,( И тук нямаме запетая.) на пода и баща ми я изведе от стаята, за да не ме събудят.

Панката( Думата е сгрешена.) ме завладя изцяло.

Еди( Нямаш ''н''.)ственото, което можем да направим е да опитаме...

Нямах никаква идея( Имаме запетая.) какво да правя, но импулсивните ми действия...

...действия ме водеха към най-голямата грепка( Думата е сгрешена.) в живота ми.

След като спрях на първия етаж( Имаме запетая.) аз се затичах към главния вход.

Когато вратите се отвориха(Имаме запетая.) видях, че от слънчевият, днешен ден, не бе останал и спомен.

...лекият ветрец, който духаше сутринта( Имаме запетая.) сега се бе превърнал в ужасяваща снежна буря.

Когато вратите се отвориха видях, че от слънчевият(Нямаме пълен член.), днешен ден...

...който духаше сутринта(Имаме запетая.) сега се бе превърнал в ужасяваща снежна буря.

Светлината в очите ми угасваше(Имаме запетая.) сякащ вече не...


Много интересен и завладяващ разказ. Никак не е зле и съм много доволна. Моите поздравления.



Tell me what should I do?
(автор: sSanDy)



Една от най - големите ти грешки е, че заглавието е на англ. ез. Колко пъти съм казвала, че сме в България, следователно пишем заглавията на бълг. език? Научете се. И втората ти грешка е препинателният знак ''?''. Кой слага в заглавието, въпросителен? И третата ти грешка е, че ''I'' е с главна буква. Как така си джаскате главните букви, пунктоационните знаци...


As you walk my way,
do you see my face?
Sad behind a smile,
fake it for awhile…
Tell me what should I do?

Ето това бе фатална грешка. След като си сложила това, ами човек сложи от другата страна превод. А, сега иди и разбери, какво искаш да кажеш.

Като криле на птица, бореща се с порива на вятъра....( Виж, какво многоточие си сложила. Многоточието е от три точки, а не от четири.)

Усмихвам се. На какво? Сигурно на искрата огън, която ме поддържа жива... А може би на това, че те има... Иронично е как усмивката ти предизвиква моята. Малък жест, който ме пленява. И в следващия миг изчезваш, оставяйки в очите ми сълзи. ( Тези въпроси към себе си ли ги задаваш? Много оксимористично. Уж не знаеш на какво, а след това казваш, че неговата усмивка предизвиква твоята. Граматична грешка.)

Тогава идва въпросът....( Отново многоточие от четири точки.)

Може би ще ме попиташ...
„Защо ти е да бягаш от самата теб?”
А отговорът е тъй обикновен, кратък, предвидим...
„Защото си част от мен.” ( Ужасно неразбиращо. Защо бяга от себе си, след като трябва да бяга от него. Нали той е част от теб?)

Чувам смеха ти – така лек, безгрижен, звънък( Каква е тази дума?).

Не разбираш граматиката. Веси текстът е объркан и неясен. Наблегни на граматиката.


Браво и на двете. Но мисля, че няма място за сравнение. Зори, на места забравяш да слагаш запетаите, а на други пропускаш букви. Всичко това е от бързане. Веси, има още много да учиш. Употре*ата на англ. език беше неправилна. И след всичко това, аз си имам фаворит. Зори, за теб гласувам.

-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: ГЛАСУВАЙТЕ ЗА РАЗКАЗ НА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ

Пет Мар 02, 2012 7:46 pm
Оценявам усилията ти за рецензията, но сега аз ще рецензирам твоят коментар smile
"силаги" ? ама ти сериозно ли? Според теб дали не знам, че се пишат отделно? ГЛАСУВАЙТЕ ЗА РАЗКАЗ НА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ 242502 грешка на ръката

Към 1те забележки за запетаите слагаш някои излишни "паузи", защото другата им роля е тази smile Но да, за някои съм съгласна.

"пред" - така буквите "д" и "з" на клавиатурата са близки и пак питам: дали според теб бих объркала толкова проста дума? smile

"че съ мв" (прочети горе.)

"Майка ми се свлече..." - трябва да има запетая, тъй като "като подкосена" е пояснение и според бг език изречението може да съществува без него, затова и се отделя smile

"Панката" (няма да коментирам...)

"Еди( Нямаш ''н''.)ственото" (.......)

"грепка" (......)
Отново ти благодаря за поясняването на грешките. Някои запетаи ги има други не, но написала съм го вече ГЛАСУВАЙТЕ ЗА РАЗКАЗ НА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ 242502 И в моя защита да кажа само, че ме нямаше и бързах да го пусна, за да не изпусна срока, който в последствие увеличихте и спрямо тези, които можеха да си пуснат нещата по-рано е малко нечестно, но... Както и да е! smile Благодаря, Любче smile
Sponsored content

red Re: ГЛАСУВАЙТЕ ЗА РАЗКАЗ НА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите