Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

+13
kiki_chan
agressivebitch
krisio1
IVE-STORM(bg)
Mega Pwn!
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Lost November
liuba4e
damnangel
-*-What The Hell-*-
sSanDy
Lover.
Butterfly
17 posters
Go down
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

sarceee ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 17, 2012 8:42 am
First topic message reminder :

----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 Love_Letter_by_MysticMo

Здравейте на всички!

Това е една идея, която имам от скоро време, но се нуждае от одобрението на съфорумците, които редовно влизат тук, админът и модераторите на различните раздели. Изключително много ще съм доволна от тяхното мнение, като предварително съобщавам, че ако мястото на темата не е тук, спокойно може да бъде преместена или изтрита. Надявам се също така да предизвикам интерес, за да можем да си спретнем една хубава дискусия относно писането на фикове, разкази и стихотворения. smile

Първо самата идея не е нищо особено. Чудех се защо не направим нещо като конкурс за млади писатели и поети без награден фонд (няма от къде да намерим спонсори, поне за първо време!), но с титла, която Ивето може да направи. Нещо като Творец на форум, ако победителят спечели конкурса. Ето защо тук се нуждая от мнението на нея и на екипа й. Да има две категории - съответно за разказ или стихотворение и да продължава всеки месец. Без лимит на страниците и без цензура на тематиката. Може да е за всичко, което Ви вълнува и в какъвто жанр си изберете. Гласуването да е чрез анкета, в която всеки може да се включи и да оценява!

Допълвам, че самата идея се нуждае от коригиране и ще се радвам на предложения от страна на другите потребители. Бях провокирана от интересът, който по принцип има Фик-разделът, в който редовно влизат хора да четат или коментират. На мен лично много автори ми допадат и мога да ги изброя тук, като по този начин бих искала да ги накарам да изкажат мнение по моята идея... smile

Обръщам се към Ивето, -*-What The Hell-*-, sSanDy, Bloody_Merry, Thэ Dark Girl, Темари Акатски, justwannabeone, liuba4e, LolliPoP, `M.и.s.h.и.t.0`, Privaте L♥ve, JoInT{}MaNia4ka, onyx&pink, Miss Inтerpol ^.^, s.m.i.l.e.p.e.s.t, agressivebitch, Flying Cat, chernata_perla_94, sakura-chan---, Mega Pwn!™... Повечето от изброените потребители редовно влизат в раздела, пишат коментари или фикове (разкази) и са ми направили впечатление. Темата е и за други потребители, които биха искали да се включат!

Силно се надявам да предизвикам интерес! smile

-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Съб Яну 21, 2012 2:15 pm
То не е казано, че ще има конкурс ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 242502 защо бързаш? ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 242502 Ами никой не каза, че ако си редактор не може да участваш ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 751198 Споко, да се обяви дата за начало (ако въобще ще има нещо такова) и ще се определи достатъчно продължително време, подходящо за писане smile
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Съб Яну 21, 2012 2:19 pm
Аз съм измислила това доста отдавна и все не се решавам да го пусна,затова реших, че ще участва в конкурса.. ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 627140
Lost November
Lost November
Doujinshi [доужиншита]
Doujinshi [доужиншита]
Female
Рожден ден : 31.08.1998
Години : 25
Мнения : 938
Дата на рег. : 15.01.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: sekai-ichi hatsukoi;junjou romantika;koisuru bokun;hellsing;claymore;soul eater;death note..

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Съб Яну 21, 2012 2:21 pm
----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 274454
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Съб Яну 21, 2012 7:15 pm
Още веднъж апелирам към всички, които се чувстват достатъчно уверени и искат да се пробват за редактори! Аз обаче в никакъв случай няма да мога да се изявя в тази роля, именно защото доста неща в граматиката и изразяването ми куцат. Това не трябва да ви спира, ако искате да вземете някакво участие. Няма значение дали ще бъдете един от редакторите или не, но преди да продължим напред мисля, че е редно точно сега да говоря с админа на форума и да го питам за подробности.

Все пак не знам дали тя ще е съгласна с това! По-късно ще вляза и ще уведомя за резултатите! smile
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 3:00 pm
-*-What The Hell-*- написа: Защото това се учи в училище и се предполага, че трябва да го знаете! Това е форум за забавление, а не училище!

Щях да ти пиша преди два дни, но заради Neighbours from Hell не можах. Права си Зори, че това се учи в училище. Но, съгласи се, че институция като училището, винаги пренебрегва това, което е важно. Тоест, тях не ги интересува дали си го разбрал или не. Затова повечето неща в училище се пропускат. Запитай се, защо мин. на образованието иска да премахне норма, като пълният член - защото и те не го умеят. Народното събрание е толкова простовато, че ъкъла им се събира в бе*ешка шепа. Простаци. А това, което знаем ние е добре да го предадем на тези които не знаят, нали? Същото е и със заглавието на форума - Animes - Portal.info. До колкото разбирам то е за анимета, но в него има всякакви неща. Едно нещо като такава тема не пречи на никого. А самия факт, че някой хора тук са повече ограмотени от други, също е претекст от моя страна да искам такава тема. В конкурса ще има хора, които в граматиката и правописа са по добри, други пък са силни в пунктоацията. Това ми беше идеята - да има равнопоставие. Не обвинявам друг, освен мин на образованието за това невежество. Никой не е виновен, че не е научен, а вече до силата на писателя ще разберем в конкурса.

cool cheryll написа: Обаче не мога и не трябва да я натоварвам да редактира разказите тук. Не бих могла и аз да го направя, защото аз самата подлежа на редакция. Например писането на пълен и непълен член.

Ужасна грешка от твоя страна. След като това момиче е твой приятел, значи може да ти помогне за усвояването на тази норма. Това изисква няколко реда, а твоята срамежливост да пойскаш помощ е фатална. Още една причина да настоявам за моята тема. Грешка, ужасна грешка.

cool cheryll написа: Аз предлагам liuba4e... Основавам се на доводът, че тя успешно редактира нещата ми и освен това е дейна в раздела за фикчета. На моменти е малко пряма и остра, но пък онова, което винаги е казвала малко или много лично на мен ми е действало освежаващо.

Поласкана съм Мария, но не искам по няколко причини. Първата е, че повечето хора си мислят, че аз търся едва ли не внимание и когато аз се появя във форума, някой потребители изчезват. И тук се съгласявам със Славян. Може би просто съм човек, който не става за такива форуми. Ей за т'ва се моля 2012 света мре.
Втората е, че аз влизам през ден, както сте забелязали във форума и по тази причина ще се бавя до бога. Едно, че икономия на ток, друго, че социалните ми контакти в училище за мен са по - важни от форума и трето, мама винаги драпа за моето внимание поради факта, че се занимавам с отвеяни глупости, които нямат смисъл.
Третата е, че не искам да изглежам като '' вижте аз знам повече, а твоите грешки са толкова клиширани и простовати, че... махай ми се от главата''. Не искам да изглеждам като ''кучк*та във форума, въпреки, че имаше хора тук, които ме изкарваха такава.

Това обаче да не ви дава голяма свобода. Никак даже. Въпреки, че няма да получа титлата ''редактор'' ( която не ме блазни), всички Вие ще бъдете под мое наблюдение. И въпреки факта, че влизам през ден, ще чета всичко и ще коментирам. Радвам се, че се готвите за конкурса, дано Ивето го одобри ( ама си я познаваме...), защото така всички Вие ще се докажете и ще разберете до къде ви стигат уменията, защото естествено това ще е целта.

cool cheryll написа: -*-What The Hell-*-, sSanDy, Bloody_Merry, Thэ Dark Girl, Темари Акатски, justwannabeone, liuba4e, LolliPoP, `M.и.s.h.и.t.0`, Privaте L♥ve, JoInT{}MaNia4ka, onyx&pink, Miss Inтerpol ^.^, s.m.i.l.e.p.e.s.t, agressivebitch, Flying Cat, chernata_perla_94, sakura-chan---, Mega Pwn!™

От всичките изброени Мария, двама са ми присърце. Това са -*-What The Hell-*- и JoInT{}MaNia4ka . Не, че останалите не са достойни са редактори, но тези двете си имат ъкъла. Острият и директен тон на Дес е като подтикващ към мобилизиране багер, а точността и увереността на Зор са удивителни. Една от причините да се смятам за некомпетентна за работата.

Работете хора и ще бъдете удостоени с нужното внимание, но старайте се към безгрешието и съвършенството, за да бъдете възнаградени. Аз съм ЗА. ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 242502

IVE-STORM(bg)
IVE-STORM(bg)
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
Female
От : Казанлък
Рожден ден : 28.11.1994
Години : 29
Мнения : 6266
Дата на рег. : 29.04.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: █Death Note█Kuroshitsuji█Attack on titan█

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 3:35 pm
Добре, идеята е още в зародиш, мен лично ме притесняват няколко неща:
- Редакторите, които трябва да намеря и които е възможно ПАК ДА ИЗЧЕЗНАТ и да ги търся под дърво и камък.
- Потребителите, които могат да гласуват за себе си чрез измама (създаване на нови профили, каране приятели да гласуват за тях и прочие)
Веднага щом прочетох идеята се сетих за нещо, което мислех и преди да направя:
- потребител на месеца (най-много мнения)
- потребител на месеца (най-много качени анимета)
- и сега новото потребител на месеца (най-интересен фен фик) или както ще го измислим в последствие.
Другите ми идеи, които възникнаха е дизайнерските работи. Мога да направя нова страница подобна на: https://naruto-hit.catsboard.com/h49-page и нещо, което да остава в профила на самия потребител.
------
Другото, което искам да ви кажа, че аз няма да се заема с четенето на фиковете, само и единствено мога да ви публикувам победителите, да ви добавям тези неща евентуално в профилите и да следя за ред, това е!
-----
Въпроси? Проблеми? Пишете ->
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 4:01 pm
Иве, благодаря, че се включи и извинявай много, ако съм ти досадила първо със съобщението си, а после и с темата тук!

Проблемите са много, но даването на медали ми се вижда идеална за конкурса. Притеснението ти относно създаването на фалшиви акаунти с цел повече гласове, мисля, че може да се ограничи. С правилото, че могат да гласуват потребители с повече от 30 мнение във форума. smile

Т.е. всичко подлежи малко или много на коригиране.

Аз бих си променила мнението за потребители, които ще започнат да пускат мнение след мнение в Лафчето, само и само да гласуват за фик. Веднага ще се проличи кой за какво се е регистрирал!

Съгласна съм за редакторите. Още повече, че -*-What The Hell-*- влиза редовно във форума и на нея може да се разчита. Пък ако се натегне малко работата, може да ударя едно рамо.

Та исках да питам: съгласни ли сте, хора, да пуснем правило, което могат да гласуват потребители с повече от 30 или 40 мнения? ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 741743
IVE-STORM(bg)
IVE-STORM(bg)
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
Female
От : Казанлък
Рожден ден : 28.11.1994
Години : 29
Мнения : 6266
Дата на рег. : 29.04.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: █Death Note█Kuroshitsuji█Attack on titan█

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 4:28 pm
Добре, ще сложа ограничение, стига да намеря в админ панела, от къде се слага.
Не може да разчитаме само на -*-What The Hell-*- не ми се иска тя да помага И В ТОВА, достатъчно ми помага и за други странични неща! Ако наистина, тя настоява нямам нищо против, но го казвам само, защото ценя труда й във всяко отношение.
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 5:21 pm
Хохохохоо, както ме нахвалихте, чак ме хвана срам ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 631890
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 5:25 pm
Аз имам въпроси. Потребителите един по един ли ще пускат произведенията си или всички заедно? Ще има ли ограничения в жанра? Всеки участник собствена тема ли ще има или ще са на едно място?
IVE-STORM(bg)
IVE-STORM(bg)
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
Female
От : Казанлък
Рожден ден : 28.11.1994
Години : 29
Мнения : 6266
Дата на рег. : 29.04.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: █Death Note█Kuroshitsuji█Attack on titan█

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 5:57 pm
----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 787605 Може да направим отделна тема, в която всеки, който иска да участва да си качва произведението. Няма право да слага всеки път едно и също фикче.
Пример:
Както до сега има много теми, които са свързани с други за коментари, тези няма да се барат и ще продължите да си пускате в общата тема.
Може да пуснем например категория ФЕВРУАРИ, там всеки, който иска да участва ОТНОВО си пуска фикчето + темичката за коментари + анкета с "Харесва ли ти фикчето" Да/Не
Накрая на месеца преглеждаме всички качени фикчета и съответните им вотове. Поставя се тема с новите победители 1,2,3място и само този на 1во се публикува в главната страница на форума. При създаване на нова категория МАРТ, то ФЕВРУАРИ се заключва.
ИСКАМ ДА ИМА САМО КОПИЯ В КАТЕГОРИИТЕ ПО МЕСЕЦИ!
---- схванахте ли схемата или да го показвам нагледно със снимки ? ---
В този случай няма да има нужда от търсене на редактори. Остава да намеря само ограничението при гласуване.
Какво мислите?
/правя темата глобална/
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 6:25 pm
Аз съм съгласна, но има какво да се изглади по идеята smile
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 7:18 pm
Аз съм съгласна и мисля да участвам! smile
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Нед Яну 22, 2012 7:53 pm
Мен няма смисъл да ме питате! ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 787605 Толкова се радвам, че раздвижихме форумчето. Ще се радвам да чета фикчета и да гласувам, ще се радвам и на други автори, които са решили да се съревновават...

liuba4e, мила, не ми харесва да се ограничаваме по жанрово! Нека всеки, който иска да участва, да пише какъвто жанр му харесва!

-*-What The Hell-*-, благодаря, че ще помагаш като редактор! Ако случайно ти се натрупа много работа, няма проблем и аз да ти помагам! Но... Иве, не схванах идеята ти и може ли да ми обясниш по-подробно!

Съжалявам, ако досаждам! ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 4485
krisio1
krisio1
Член на суб група
Член на суб група
Male
От : Г.Оряховица
Рожден ден : 02.09.1996
Години : 27
Мнения : 107
Дата на рег. : 08.01.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: MM!, High School of Death, Mayo Chiki,Bleach,Naruto Sippuden, KissxSiss

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Пон Яну 23, 2012 8:31 am
Идеята е много добра, аз лично бих участвал подкрепям тази тема ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 367407
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Пон Яну 23, 2012 3:46 pm
Аз ще помисля дали да участвам в това.Изглежда доста интересно и забавно , но не знам дали ще имам достатъчно време да се натоваря един вид и с това.. напоследък дори не си доспивам.. също така се замислям и над това , че никога до сега не съм обръщала внимание на 'личната си литература'. Искам да кажа , че не съм се заемала да съчинявам нещо и то сериозно никога! Малко се срамувам от този факт , но е истина.Само веднъж бях започнала да съчинявам нещо , доста добре го бях планирала , но времето отново ме притисна и така изоставих всичко за някой друг път , а след това го изгубих.
Според мен повечето хора са създадени за различни аспекти.Вярно е , че доста често съм се замисляла над литературата и над това малко да поиграя с думите, но защо никога не го направих? Може би отново ще се оправдая с недостигът на време , но когато се замисля , това е много жалко оправдание.Може би просто това - играенето с думите , не беше поставено като цел , която ще е номер ЕДНО в графика ми.Може би , ако го бях направила щеше да ми дойде музата, да напиша нещо смислено и да го завърша.И все пак аз него направих.Когато се замисля осъзнавам , че просто не е било талкова важно и интересно за мен или просто е било моментно влечение.Тук е моментът да кажа , че ако беше план номер 1 в графика ми , със сигурност щеше отдавна да е завършено , а може би и еволюирало.Ако толкава съм го искала съм могла достатъчно време да отделя и да се заема сериозно.
Всеки човек си има влечение.Мен например музиката ме влече много повече отколкото литературата.От доста време се занимавам с свирене на китара.Това найстина ме влече и не мога дори ден без да хвана китарата си под ръка и да не подрънкам , както един ден не минава без писателят да хване химикалката си.
Сега при моето положение - аз , която може да се каже , че никога не съм се опитвала да пиша , трябва да опитам сега? Един вид ще ми е за 1 път , а ще има и публика , което е още по - добре , защото ще има критики. Нищо , че не ме влече , доколкото разбрах всички са добре дошли да се записват , но няма ли да е по - добре да оставя хората с талант в писането да го покажат вместо и да ставам аматьор? Един вид току що си намекнах , че не ставам за това и се самоуцених и избих комплекс , което е доста глупаво , особено за писател и при положение , че нищо не се знае .. Замислям се дали да участвам , но не мога да реша все още. ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 242502 smile
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 8:29 am
agressivebitch написа: но няма ли да е по - добре да оставя хората с талант в писането да го покажат вместо и да ставам аматьор? Един вид току що си намекнах , че не ставам за това и се самоуцених и избих комплекс , което е доста глупаво , особено за писател и при положение , че нищо не се знае ..

^ Нека да ти кажа нещо, което не трябва да го вземаш навътре, ако те обижда мнението ми! Истинските писатели никога не са били със себеусещане на големи творци. Дори напротив. Вчера гледах документален филм по Хистъри Ченъл за Лев Николаевич Толстой. Всеки е чувал за този колос в литературата, написал епоса "Война и мир" и романа "Анна Каренина". Лично съм чела вторият и мога да кажа, че ми харесва, докато "Война и мир" е с доста тежка конструкция, нещо като "Престъпление и наказание" на Достоевски, но и при четенето на двете подходих със смесени чувства. "Престъпление и наказание" го прочетох още на 16 години, докато "Война и мир"... еми, мога да кажа, че още не съм я прочела! ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 242502 Стигам до средата и се отказвам...

Но не това исках да ти кажа. ставаше дума за Толстой и за романите му. Написването на "Анна Каренина" му отнело много години, като накрая казал на приятеля си: "Копнея да махна тази омерзителна драсканица от бюрото си", а след написването й, когато го питали за романа, той се правел на луд и вдигал вежди: "За какво ме питате? Да не става дума за роман, в който една жена се влюбила в офицер?" Срамувал се е от собствената си творба, при все, че тя е завладяваща и подлежи на противоречиви коментари и дискусии.

Та исках да ти кажа, че именно авторите са тези, които ще се осъмнят най-много в писането си. Страшно колебливи и недоверчиви. Все ще си мислят, че има още какво да добавят или коригират. А колкото до талантът, хубаво нещо е той. Само, че, миличка, точно в литературата всеки би успял да пише. С много труд и постоянство човекът без талант би надминал дори онзи, който го има. От там следва, че нищо не трябва да те спира да пишеш и имаш ли желание, направи го. Не се отказвай! Лично ти пожелавам успех, както и на всички решили да се пробват! smile
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 2:37 pm
[quote="cool cheryll"]
agressivebitch написа: А колкото до талантът, хубаво нещо е той. Само, че, миличка, точно в литературата всеки би успял да пише. С много труд и постоянство човекът без талант би надминал дори онзи, който го има. От там следва, че нищо не трябва да те спира да пишеш и имаш ли желание, направи го. Не се отказвай! Лично ти пожелавам успех, както и на всички решили да се пробват! smile
да , но ако не ти идва отвътре? не знам ..ще видя дали да участвам , иначе разбрах какво искаше да кажеш.Благодаря и за пожеланиеото.
kiki_chan
kiki_chan
Любител
Любител
Female
От : Юпитер
Рожден ден : 30.05.1995
Години : 28
Мнения : 338
Дата на рег. : 25.12.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note, Wolf's rain ..

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 3:27 pm
Идеята ми допада страшни много и мисля да се пробвам, защото имам много идеи и започнати неща, но много рядко завършвам нещо до край. Така със сигурност ще завърша идеята си!
Но се замислих за нещо. Вярно, че аудиторията ще оценява, но щом стилът е свободен, може ли неща, които са на съвсем различна тематика, да бъдат оценявани с едни и същи критерии?
И накрая само трябва да се изясни до кога е конкурсът и дали творбите ще се пускат в темата, която Ивето спомена, че може да направи или някъде другаде.
damnangel
damnangel
Състезател
Състезател
Female
От : Монтана
Рожден ден : 13.12.1996
Години : 27
Мнения : 1134
Дата на рег. : 27.12.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Fairy Tail and Fullmetal Alchemist

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 4:09 pm
След като сте на тема 'истории', има ли място да попитам, дали и стиховете спадат към конкурса ?? Мисля че бяха подхвърлени и те по назад, като идея.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 8:27 pm
Не виждам защо да няма конкурс за стихчета^, заедно със този, в който има и разкази! В смисъл нещо от рода на "Най-добро стихотворение за месец февруари", да кажем... smile Но това вече не зависи от мен, а от админа! тя има последната дума, сега от нас зависи да установим общите неща!


...да , но ако не ти идва отвътре? не знам ..ще видя дали да участвам , иначе разбрах какво искаше да кажеш.Благодаря и за пожеланието...

Няма как да знаеш дали ти идва отвътре или не, нали? Докато не се пробваш и не разбереш сама. smile Аз съм убедена, че не мога да пиша и имам много, много за доизкусуряване, но съм също убедена, че трябва да пиша постоянно хем за кеф, хем за да доставя кеф на други, и съответно да получавам критики, за да има един вид... симбиоза между мен и читателите. Колкото по-силна връзка има между нас, толкова повече ще сме доволни, нали? Поне това следва съвсем логично...

Та ти казвах да се пробваш, както и всички, които имат желание! Все пак няма да навредиш на никого!
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 8:33 pm
kiki_chan написа:
Но се замислих за нещо. Вярно, че аудиторията ще оценява, но щом стилът е свободен, може ли неща, които са на съвсем различна тематика, да бъдат оценявани с едни и същи критерии?

И аз за същото питам. smile
Bloody_Merry
Bloody_Merry
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : Селото скрито в боклука
Рожден ден : 11.12.1993
Години : 30
Мнения : 92
Дата на рег. : 06.12.2009

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 9:35 pm
Еее, това ще е готино!!! Колко му е? Обаче наистина май за стихотворенията ще трябва да има различни редактори/ ако ще се коригират - стъпки, ритъм и структура(или конструкция беше... Не помня.)/ но мисля, че наистина ще е по- добре да се отличат и стихотворение и разказ, защото, първо, двама ще бъдат зарадвани, а и каквото и да си говорим при мерената реч нещата за редактиране и оценяване са малко по- сложни. Смисъл, или го чувстваш или не, докато там редактирането е като да си сложиш жив таралеж в бельото, така да се каже. Аз само малко това с коментарите не го разбрах. Значи, пишеш си разказа слагаш анкета... И после коментарите отдолу или? Иначе идеята е много готина, знаете ли колко разказа имам, който никога не да привличали някакъв огромен интерес, а аз толкова много си ги обичаммм... Така, че, давайте да доизкусуряваме /това така ли се пише? ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 751198 Нещо не ми изглежда естетически издържано... Да го проверя в гугъл./ и да почваме от февруари.

Пс. 1. Трябва да се сложи някакъв срок. Защото все пак да има там два дни да се прегледат и последно качените разкази, един вид всичко, и да се гласува на спокойствие. Даже това е малко.... Не знам как ще стане, защото тези, който са готови първи с разказите и първи ги качат, ще имат повече време да се гласува за тях. Или пък да се качва всичко на един определен ден? Да, ама, ако пропуснеш деня? Можеш ли да си го качиш по- късно на твой си риск или просто го оставяш за следващия месец?
2. Колко пъти ще има право да гласува един потребител и за колко разказа? Примерно - един път на ден можеш да гласуваш само за един разказ. Или можеш да дадеш един вот на разказ, но пък да гласуваш за няколко?

Ето такива някакви дреболийки, който да адски важни трябва да се изгладят и да се напишат някакви, едва ли не, правила, който да са обществено достояние. Аз за това се сетих досега... Съжалявам, ако повтарям нещо.

О.Т. - Ох, на мен запетайките са ми ужасен проблем, госпожата ми ми казва, че ги слагам както сол на манджа - "На вкус, ако са много ще я ядем с малко повече хляб." Много ме хули. Да и случайно нацелените или поскоро грешно нацелените букви на клавиатурата. Някой път седя и зяпам, и се чудя как може да съм толкова тъпа, че сама да не разбирам какво съм си написала.
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 10:22 pm
cool cheryll написа:

liuba4e, мила, не ми харесва да се ограничаваме по жанрово! Нека всеки, който иска да участва, да пише какъвто жанр му харесва!

cool cheryll написа:Не виждам защо да няма конкурс за стихчета^, заедно със този, в който има и разкази! В смисъл нещо от рода на "Най-добро стихотворение за месец февруари", да кажем... smile Но това вече не зависи от мен, а от админа! тя има последната дума, сега от нас зависи да установим общите неща!

Сега се получи едно противоречие и аз се обърках. Нали, няма ограничения в жанра? Нямам търпение вече, кога ще изгладим всичко, че да започваме? rev

Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 10:53 pm
Може би е моя грешката и не съм разбрала правилно, но когато ставаше дума за жанрове в литературата, аз си помислих за следните общоприети: проза, поезия и драма. Те от своя страна се поделят на няколко, а именно (цитирам от Уикипедия!):

Трите основни жанра в литературата са проза, поезия и драма. Те обаче също могат да се поделят на сектори с общи характеристики и техните подразделения също да се нарекат жанрове.

Епос

Роман
Повест
Разказ
Легенда
Епопея
Новела
Идилия
Житие

Лирика

Ода
Сонет
Елегия
Химн
Епиграма
Епитафия
Еклога
Епиталамий
Дитирамб
Лирическа миниатюра
Мадригал
Канцона
Поема
Балада

Драма

Комедия
Трагедия
Сатира

В журналистиката

Хроника
Репортаж
Дописка
Памфлет
Фейлетон
Колонка
Редакционна статия
Очерк
Интервю
Информационна бележка
Рубрика
Публицистична статия

Едва ли някой би се задълбал в жанровете на журналистиката, но все пак... Исках да кажа, че щом конкурса е за разказ, едва ли можеш да се отклониш много от жанра. По-скоро тематиката ще се шири в граници, които могат да побират всяко въображение!

Така или иначе основното, което остана да се реши е следното, как ще се пускат творбите, колко време ще продължава конкурса и как ще бъдат темите. Аз имам следната идея:

Авторите пращат чрез e-mail творбите си с прикачени файлове, където споменават никнейма си във форума. Срокът, през който могат да пращат е месец. След изтичането на датата, аз или друг модератор, или админ, отварят в друг раздел, наименуван "Конкурс на месец Февруари" няколко теми с участващите разкази. Всеки разказ ще има отделна тема с анкета и възможност за коментар, където всеки би могъл да гласува и изрази мнение. След две седмици гласовете се отчитат и се обявява победителя. През следващият месец февруарските разкази се заключват.

ПРАВИЛА:

1. Всеки може да участва и да гласува за колкото разкази му харесват!
2. Могат да гласуват потребители с повече от 50 мнения във форума!
3. Забранява се спама, дразненето и личните обиди в коментарните теми! Всички нарушения се трият!
4. Забранява се краденето и плагиатстването!
5. Забранява се на авторите да участват в няколко конкурса с една и съща творба!
6. Авторът може да пусне и разказ, и стихотворение, стига да отговаря на другите условия!

За други правила не се сещам!

Въпроси?!


Едит: доизкусуряване ---> диалектна форма със значение да поправим, оформим или да премахнем кусурите от нещо! Поне с такова значение използвах думата! ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 242502
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 11:39 pm
Това бе много поучителен и качествен коментар. Харесва ми smile

А, колкото до правилата, да попитам, за тази норма: ''5. Забранява се на авторите да участват в няколко конкурса с една и съща творба!''

Това означава ли, че Animes-Portal.info ограничава авторите, чрез налагането на авторско право или това важи само за конкурсите? Не, че ще участвам, но да знам, ако забележа нещо да докладвам, а и до известна степен да се доизястни на участниците. А, това за e-mail идеята... хубава е, но все пак си мисля ( не оспорвам литературните данни на редактора - който и да е той), че един човек няма да може да доизглади ( ако правилно съм разбрала, че редактора ще редактира, после ще пуска разказите) всички грешки. Нужни са поне двама, да не кажа трима. Дай боже тази седмица всичко да се изчисти и да започваме, че вече няма търпение в мене. ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 242502
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Вто Яну 24, 2012 11:52 pm
^ Мисълта ми бе, че автора няма право да участва с една и съща творба в конкурса за февруари или март, но това правило да не му забранява да пуска нещата си някъде другаде. smile

Не знам какво ще каже редактора, но мисля, че е редно да се включи. От друга страна, нещата могат да се пускат от модератора директно във форума в този си вид без намеса на редактор. Все още съм убедена, че читателите могат да оценят една творба, в която авторът е вложил всичко от себе си и е редактирал дума по дума текста и друг, който има двусмислици, неправилно използване на думи и нарушени правила по правопис и пунктуация. Вярвам, че читателите имат по-високи критерии от тези, които пишат! ----> Една идея за раздел Фикчета! <----- - Page 2 631890
Sponsored content

sarceee Re: ----> Една идея за раздел Фикчета! <-----

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите