Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
crazy_girl35
crazy_girl35
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : ADA
Рожден ден : 28.01.1998
Години : 26
Мнения : 19
Дата на рег. : 15.10.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Така реших да пускам фик дано да ви хар

Чет Ное 10, 2011 5:24 pm
Ще се разказва за едно момиче по Наруто е и мисля че е различен лично съм го качвала но в vbox7 затова сега ще го кача и тук
кирилизирано от: varto11 Пиши на кирилица!!
crazy_girl35
crazy_girl35
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : ADA
Рожден ден : 28.01.1998
Години : 26
Мнения : 19
Дата на рег. : 15.10.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red The Vampire Sakura

Чет Ное 10, 2011 5:47 pm
Първа Глава
В един далечен град на име Коноха живеели нормални хора,но някъде много навътре в гората се водела смъртоносна битка на живот и смърт.Тази битка била между двама много силни вампирски война,единия бе баща на едно новородено момиченце.А другият бе най големият му враг.Бащата се казваше Сайтос,а врагът Орочимару.Сайтос атакува за пореден път Орочимару ,но той го наръга с меча си и го уби на място.Сайтос падна на земята и Орочимару започна да се смее злобно и победеносно.Сайтос бе водач на клана Харуно и неговата дъщеря Сакура Харуно щеше да наследи уменията и силите на баща си.Макар майка и да бе просто смъртна жена,Сайтос се ожени за Клариса и бяха много щастливи,докато не се появи Орочимару който искаше детето.Ето че се мина време и Сакура порасна.Стана красива девойка с бонбонено розава дълга коса и бистри зелени очи.Сакура беше на 17години и живееше в Коноха с майка си.Хокаге на Коноха беше Цунаде сама внучка на първия хокаге.Сакура беше нейна ученичка и помощничка.Сакура бе в един отбор с Наруто Узумаки весело и забавно момче с къса светло руса коса и небесно сини очи.Двамата с Сакура станаха неразделни приятели от както,техния съотборник Саске Учиха напусна Коноха за да търси сила от Орочимару.Негов заместник стана Сай новият член на отбор 7.Един ден Цунаде сама ги повика в кабинета си:
-Имам мисия за вас отбор 7:каза тя замислено
Сакура погледна учителката си в очите и се ухили злобно.
-Каква е мисията бабо Цунаде:изпусна се Наруто
Цунаде почервеня от гняв и се изправи крещейки като ненормална:
-КОЛКО ПЪТИ ДА ТИ КАЗВАМ ЧЕ НЕ СЪМ БАБА НАРУТО А?попита го тя вбесена
Наруто направи умни физиономия и каза отново глупаво.
-Незнам може би 100пъти или повече:обърка се той и се засмя
Сакура го погледна с погледа който казваше"Млъкни ако искаш да останеш жив"Но той пак не схвана.
-Мисията ми е свързана с Саске Учиха и новит му отбор Хеби:започна Цунаде-това момче постоянно прави глупави грешки.Убива много хора и трябва да бъде спрян:довърши студено Цунаде
Сакура гордо се изправи и каза подигравателно:
-Много скоро великият Учиха ще си намери мястото Цунаде сама!
Какаши се появи и им каза да се приготвят за мисията,Наруто както винаги отиде да яде рамен,Сай отиде с Какаши да обсъят нещо за мисията,а Сакура се прибра при болната си майка.Сеге беше моментът Клариса да и признае цялата истина за баща и и за самата нея.Щом Сакура се прибра видя майка си изправена и гледайки я гордо.
-Какво има мамо?попита тревожно Сакура
-Сакура миличка трябва да ти кажа нещо:несигурно започна Клариса
-Слушам те мамо:седна Сакура на стола
-Преди години когато баща ти беше жив се появи един негов враг на име Орочимару.Баща ти не беше обикновен човек а чистокръвен вампир,това значи че и ти си вампир.Наследила си всичките му черти,умения и техники.Твой ред е да си отмъстиш за смъртта на баща си,твой ред е да убиеш Орочимару:гневно каза майка и
Сакура стоеше вцепенена на мястото си и незнаеше какво да каже,изправи се и погледна майка си твърдо.
-Ще си отмъстя на Орочимару мамо,аз го познавам именно тази проклета змия отмъкна Саске и разби любовта ми към Саске.Повярвай ми мамо заклевам се,че ще го убия:закле се Сакура
Клариса погледна смелата си дъщеря и и помогна да се оправи за мисията и.На другия ден рано сутрин Сакура стана и се облече,отвори прозореца на стаята си и тръгна към оговорената им среща с Какаши,Сай и Наруто.Щом пристигна видя.....
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Чет Ное 10, 2011 7:31 pm
Ъх...първо - не му е мястото тук , второ - съжалявам , ако съм твърде остър , но просто тази работа не е за теб - твърде простичко описано , ти не пишеш сценарий , а художествен текст , пък и тук-там не бяха поставени добре препинателните знаци . I'm just sayin' - може да не ме слушаш , все пак аз съм литературен инвалид - в училище трудно се добирам до 5 (не за друго , но просто преподавателите ми са доста сериозни)
varto11
varto11
Модератор
Модератор
Male
От : Шумен
Рожден ден : 17.11.1997
Години : 26
Мнения : 2039
Дата на рег. : 23.07.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Death Note, Fullmetal Alchemist, Another, Avatar the last airbender, Avatar the legend of Korra

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Чет Ное 10, 2011 8:26 pm
Мястото на темата не е тук!! Местя я ;]]
crazy_girl35
crazy_girl35
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : ADA
Рожден ден : 28.01.1998
Години : 26
Мнения : 19
Дата на рег. : 15.10.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Пет Ное 11, 2011 10:12 am
Соррии мн но аз писах че искам помощ никои не ми помогна и затова я пуснах сама зн че е тъпо но все пак съм новачка имам мн фикове в rev rev rev rev
кирилизирано by: varto11
sSanDy
sSanDy
Учaщ се
Учaщ се
Female
Рожден ден : 01.07.1994
Години : 29
Мнения : 159
Дата на рег. : 03.03.2011

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Пет Ное 11, 2011 10:24 am
Не можеш да сравняваш вбокс и този форум... Във вибокс на всеки фик пищят, че е прекрасен, дори да е изпълнен с грешки и историята да се състои само от диалози... Тук критиката е много по-голяма.
crazy_girl35
crazy_girl35
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : ADA
Рожден ден : 28.01.1998
Години : 26
Мнения : 19
Дата на рег. : 15.10.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Пет Ное 11, 2011 10:53 am
да знам но за първи път пускам фик в друг сайт и незнам почти нищо,имам много идеи но никой неиска да ми помогне а аз наистина имам добри идеи,имам даже няколко мои книги просто ми трябва помощ ;( ;(
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Пет Ное 11, 2011 3:28 pm
sSanDy написа:Не можеш да сравняваш вбокс и този форум... Във вибокс на всеки фик пищят, че е прекрасен, дори да е изпълнен с грешки и историята да се състои само от диалози... Тук критиката е много по-голяма.

@sSandy:Права си - все пак тук има доста възрастни хора , които се регистрират само заради fiction-ите .

Забележка:Ако си чувствителна не го чети !

@crazy_girl35:Освен това във vbox7 аудиторията , която би следила подобни разкази е под 13 години , а възраста на съзряване при момичетата е към 14 години (според мои лични наблюдения) , а при момчетата - хех , де да имаше такава (:D казвам го това , тъй като са твърде малко момчетата , които се превръщат в мъже 20-21 годишна възраст.) тоест - булшинството от твоите vbox7 фенове са на твоята възраст - те не гледат дали има грешки , не гледат дали си спазила структурата както трябва , не гледат дали правиш изчерпателни описания (тези които са в същността на художествения текст) - за тях написаното е просто идея , по която те самите да изградят своя случка чрез своето , всеоще , детско и крайно оптимистично въображение . Този сайт обаче е напълно противоположното на vbox7 - тук има хора , които ще ти издерят кожата ако видят дори 1 правописна грешка (да не казвам имена , че някой може да ми се обиди :D) - тук е мястото , ако искаш да се занимаваш професионално с литература (един вид ако си взимаш поука от критиките ще вдигнеш нивото си на писане доста високо) - критиките тук могат да са остри , но съдържат сто процентова истина в себе си .
Предложението ми е следното - намери си някой от AP Fic. правосъдие (онези , които светят в бяло) и го помоли да ти бъде нещо като ментор . Това което искам да кажа - писането ти сега е ... хм , може би е твърде остро , но - ужасно . Трябват ти сериозно насоки и примери , по които да се водиш . О , още един съвет - регистрирай се в Role-play Game форум - чрез него , след 2-3 години , писането ти ще стане доста добро . Бих ти предложил Hogwards BG - добър форум е , стабилен е , и ще ти е доста приятно ако си фен на Harry Potter поредицата .
Относно твоите книги - сериозно ? Или не ти се отдава да пишеш на компютър или лъжеш . Има и трети случай - тези книги да са просто сборник от 3-4 подобни на горе написания разказ ... I'm just sayin'

crazy_girl35
crazy_girl35
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : ADA
Рожден ден : 28.01.1998
Години : 26
Мнения : 19
Дата на рег. : 15.10.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Пет Ное 11, 2011 3:37 pm
Виж аз съм почти на 14 и не не лъжа пиша си скришно книги по наруто и др неща защото нашите не разбират нищо от това :D да прави си трябва ми още много опит и за да успея трябва да намеря начин да се докажа.В този сайт отдавна влизам но се регистрирах скоро,незнам почти никой за който ти ми говориш.А в vboxa ами там също имах много критики и забележки и почти винаги се поправях и те само от време на време писаха забележки.Аз съм едва навлязла в пубертета и животът никак не ми е лесен живея сама бе нашите и поради това че имам време ми идват много идеи.Незнам какво да правя ако няма шанс да провърви фикът ще го спра,все пак явно не ми върви да пиша в сайтовете.Но можеби когато порасна достатъчно няма да имам толкова много грешки.А и още нещо критиките и забележите не са лоши свикнала съм им от съвсем малка,те помагат на човек да стане по добър в това което му се отдава :) smile
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Пет Ное 11, 2011 11:40 pm
Или това е огромна комедия, или е една читателска елегична трагедия. Повярвай, не спрях да се смея. Не знам, защо, може би прекалявам, но това е...

Венци, благодаря ти за откритият изказ към това момиче, но една забележка не е толкова поучителна, колкото помощта. На нея й трябва още много, много. Не, че аз се справям, кой знае, колко с разказите, но не мога да разбера, как успявате да правите такива ясно - личащи грешки? Знаеш ли... ( crazy_girl35 - не мога да те наричам '' лудо момиче 35''. Напиши си истинското, първо име, защото ми е трудно да говоря на ъхъх ЛУДА) девойче, имаш нужда от помощ, но в момента никой не може да ти помогне. Не си мисли, че си непоправим случай, просто всички ние сме заети. Кой работи извън граница, кой се подготвя за матура, кой учи в университет иии... ще трябва сама да се оправяш. Тъй като тази твоя '' глава'' е къса, ти предлагам творчеството на любимият ми писател - Елин Пелин. Той е същински майстор на късия разказ и би ти помогнал за вбъдеще, например, когато изучаваш: А. Далчев, Гео Милев, Д. Дебелеянов и любимият ми поет Х. Смирненски. Слава богу, че тук има хора, които са реалисти и гледат обективно ( повечето), а vbox7:

''Ето нашето зимно стъкло.
То не е, то не е сякаш същото:
няма вече ни пътя, ни къщите:
само бяла гора от сребро.'' - Цитат ''Прозорец'' - А. Далчев.

( Дадох това определение за vbox7, защото в миналото, назовавах този сайт, с какви ли не долни найменования и за това реших да кажа това. Поне този път, админите няма да ме секват, поради ниската ми култура и долният ми жаргон.)

Мило момиче, за да ти направя услуга, ще ти кажа всички грешки, само, заради това твое изсказване - цитирам - ''А и още нещо критиките и забележите не са лоши свикнала съм им от съвсем малка,те помагат на човек да стане по добър в това което му се отдава.'' Само и единсвено заради това, аз няма да мълча. В много редки случаи си ''отварям'' устата в този раздел, но като видя такива думи и ми стопляш студеното сърце. Ще поправя ''главата'' ти, защото дори и там се крият очевидни грешки. Поправям само правописните, после ще говоря за други, които са далеч по - непростими. Главните букви са грешките ти. Те, както и пуктоацията ти, ще бъде в BOLD, за да ги видиш по - ясно. Тоест пунктоацията ти е сложена от мен, както и поправените ти букви.


''Така реших да пускам фик дано да ви хар'' За първи път срещам такова заглавие..., на каквото и да е, честно. Е като е така айде да ни е ХАР.


''Така реших да пускам фик дано да ви хар''




Първа Глава


В един далечен град на име Коноха, живеели нормални хора, но някъде много навътре в гората, се водела смъртоносна битка на живот и смърт. Тази битка била между двама много силни вампирски война, единия бе баща на едно новородено момиченце, а другият бе най - големият му враг. Бащата се казваше Сайтос, а врагът Орочимару. Сайтос атакува за пореден път Орочимару, но той го наръга с меча си и го уби на място. Сайтос падна на земята и Орочимару започна да се смее злобно, и победеносно. Сайтос бе водач на клана Харуно и неговата дъщеря Сакура Харуно щеше да наследи уменията, и силите на баща си. Макар майка и да бе просто смъртна жена, Сайтос се ожени за Клариса, и бяха много щастливи, докато не се появи Орочимару, който искаше детето. Ето, че се мина време и Сакура порасна. Стана красива девойка с бонбонено розОва дълга коса и бистри зелени очи. Сакура беше на 17 години и живееше в Коноха, с майка си. Хокаге на Коноха беше Цунаде - сама, внучка на първия хокаге. Сакура беше нейна ученичка и помощничка. Сакура бе в един отбор с Наруто Узумаки - весело и забавно момче с къса, светло, руса коса, и небесно сини очи. Двамата сЪС Сакура станаха неразделни приятели, откакто техния съотборник Саске Учиха напусна Коноха, за да търси сила от Орочимару. Негов заместник стана Сай, новият член на отбор 7. Един ден Цунаде - сама ги повика в кабинета си:
- Имам мисия за вас отбор 7. - каза тя замислено.
Сакура погледна учителката си в очите и се ухили злобно.
- Каква е мисията бабо Цунаде? - изпусна се Наруто.
Цунаде почервеня от гняв и се изправи крещеЕки като ненормална.
- КОЛКО ПЪТИ ДА ТИ КАЗВАМ, ЧЕ НЕ СЪМ БАБА НАРУТО, А? - попита го тя вбесена.
Наруто направи умнА физиономия и каза отново глупаво.
- Незнам, може би 100 пъти или повече. - обърка се той и се засмя.
Сакура го погледна с погледа, който казваше: "млъкни, ако искаш да останеш жив", но той пак не схвана.
- Мисията ВИ е свързана сЪС Саске Учиха и новит му отбор ''Хеби'' - започна Цунаде - това момче постоянно прави глупави грешки. Убива много хора и трябва да бъде спрян - довърши студено Цунаде.
Сакура гордо се изправи и каза подигравателно.
- Много скоро великият Учиха ще си намери мястото, Цунаде сама!
Какаши се появи и им каза да се приготвят за мисията. Наруто, както винаги отиде да яде рамен, Сай отиде с Какаши да обсъДят нещо за мисията, а Сакура се прибра при болната си майка. СегА беше моментът Клариса да Й признае цялата истина за баща Й и за самата нея. Щом Сакура се прибра видя майка си изправена и гледайки я гордо.
- Какво има мамо? - попита тревожно Сакура.
- Сакура миличка трябва да ти кажа нещо. - несигурно започна Клариса.
- Слушам те мамо. - седна Сакура на стола.
-Преди години, когато баща ти беше жив се появи един негов враг на име Орочимару. Баща ти не беше обикновен човек, а чистокръвен вампир. Това значи, че и ти си вампир. Наследила си всичките му черти, умения и техники. Твой ред е да си отмъстиш за смъртта на баща си, твой ред е да убиеш Орочимару - гневно каза майка Й.
Сакура стоеше вцепенена на мястото си и не знаеше, какво да каже, изправи се, и погледна майка си твърдо.
- Ще си отмъстя на Орочимару мамо. Аз го познавам, именно тази проклета змия отмъкна Саске и разби любовта ми към Саске. Повярвай ми мамо, заклевам се, че ще го убия. - закле се Сакура.
Клариса погледна смелата си дъщеря и Й помогна да се оправи за мисията Си. На другия ден, рано сутрин, Сакура стана и се облече, отвори прозореца на стаята си, и тръгна към Уговорената им среща с Какаши, Сай и Наруто. Щом пристигна видя...


Имаш толкова рязка промяна на времената, че е невъзможно да се чете. Разбираш ли, глагола '' живеели'' говори за мин. несв. вр, а ''атакува'', ''наръга'', ''уби'' и др. говорят за сег. вр. От ''живеели'' нататък, вече говориш, сякаш си била там. Разбирам да разказваш от името на нечий персонаж, но какво е това? Колкото и да не разбираш, все трябва да си усетила, тази тънка и ужасна грешка. Пълен боклук. Да не говорим за описанията ти. Каква е обстановката, какво чувстват героите - няма такова нещо. Няма я тръпката в текстта. И ''бонбонено - розова'' коса - OMG проклета да съм. А, героите са толкова смотани. В смисъл:

'' Сакура стоеше вцепенена на мястото си и не знаеше, какво да каже, изправи се, и погледна майка си твърдо.
- Ще си отмъстя на Орочимару мамо. Аз го познавам, именно тази проклета змия отмъкна Саске и разби любовта ми към Саске. Повярвай ми мамо, заклевам се, че ще го убия. - закле се Сакура.''

Майко мила. Хем стои вцепенена, хем говори с ярост. Уж няма думи, а изведнъж я осени мисълта за агресивни слова, които я пернаха като патка ударила главата си в задн*ка. Що за простотия? Моля те започни наново и този път, няка загалвието да не е ''Така реших да пускам фик дано да ви хар'', или някакво с английски букви, защото живеем в България, и сама можеш да си направиш извода, нали?


varto11 моля те приятел, напарви тема за ''Коментари'' и премести излишните мнения от тази тема. Огромен СПАМ. Няма ли кой да се погрижи? И още нещо Варто, като кирилизираш нечие мнение, моля те, слагай и препинателни знаци, защото - ''Ще се разказва за едно момиче по Наруто е и мисля че е различен лично съм го качвала но в vbox7 затова сега ще го кача и тук.'' Нищо, че дадения потребител не се е сетил, ти си спазвай граматическите норми. Не дейте да бъдете простаците, сред общество на простаци.

Коментарът ми стана дълъг, но поне направих нещо, за което няма да съжалявам.


crazy_girl35
crazy_girl35
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : ADA
Рожден ден : 28.01.1998
Години : 26
Мнения : 19
Дата на рег. : 15.10.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Съб Ное 12, 2011 11:39 am
Добре виждам че liuba4e си права за всичко,колкото до това че думите ми стоплят студеното ти сърце хм радвам се че помогнах поне с нещо.Макар да съм само на 14(не навършени) много добре знам какъв е истинският живот.Именно заради това съм станала студенокръвна,защото когато един човек е нараняван и мразен от всички то той става студен и затворен.Именно и аз съм станала такава,а сега за името ами казвам се Цвети приятно ми е.Надявам се сега по лесно да ме наричаш.Щом фикът няма успех ще го спра и ще започна на ново все пак всеки човек се учи от грешките си,а аз за жалост хм права все глупави и неразумни.Имам си причини поради които да бъркам,имала съм много тежко детство и едва на 11годишна възраст разбрах неща за които дори не съм и знаела.Чрез фиковете аз изразявам болката вътре в мен,чрез тях аз изразявам истинската си същност.Ще пусна нов,но този път всичко ще бъде по действителен случай така и ти liuba4e и др ще разберете всичко за мен.Няма да ползвам мои имена а други,дано поне тази история да има успех smile smile
crazy_girl35
crazy_girl35
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : ADA
Рожден ден : 28.01.1998
Години : 26
Мнения : 19
Дата на рег. : 15.10.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red ВАЖНО!!!!!

Съб Ное 12, 2011 2:07 pm
Така реших да спра фикът защото няма надежда за него,но и не съжалявам.Пускам нов който се е случил наистина и продължава да се случва.Дано този ви хареса smile blush blush blush https://naruto-hit.catsboard.com/t11951-topic
Sponsored content

red Re: Така реших да пускам фик дано да ви хар

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите