Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
onyx&pink
onyx&pink
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Wonderlnd
Рожден ден : 28.06.1994
Години : 29
Мнения : 2583
Дата на рег. : 13.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Светлина (сасусаку) [коментари]

Съб Апр 30, 2011 7:48 am
Тук се пишат коментарите по фика....

П.П. Можеш и сама да си правиш тема за коментари, дори е желателно. Фик модовете няма все да ви вървят по петите...
onyx&pink
onyx&pink
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Wonderlnd
Рожден ден : 28.06.1994
Години : 29
Мнения : 2583
Дата на рег. : 13.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Съб Апр 30, 2011 7:52 am
Така, сега и аз да изкажа мнението си.
Първото, което ми направи впечатление е, че НЕ прилича на сасусаку фик изобщо. Добре е замислено, хубава идейка, надявам се и занапред да е така.
За грешки..... Еми не видях уж..... Имаше май пропуснати запетайки, но те са от невнимание, предполагам. А, да - и-то с ударение можеш да го пишеш като "й", че така малко се обърквам.
Thэ Dark Girl
Thэ Dark Girl
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : Никъде
Рожден ден : 24.05.1997
Години : 26
Мнения : 6892
Дата на рег. : 07.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Bleach, Ouran High School Host Club, D. Gray Man, FMA, Yu - Gi - Oh, Vampire Knight

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Съб Апр 30, 2011 10:00 am
Хмм... хареса ми.
Да, определено ми хареса.
Описанията ти са добри, грешки нямаше.
Обаче ми направи впечатление, че много често използваш думата "момичето".
Пробвай да я замениш с някоя друга, и ще стане по - добре, според мен.
Успех с писането и дано скоро видим новата глава.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Съб Апр 30, 2011 1:33 pm
Здравей! smile

Загуби се известно време ти, дори си помолила акаунтът ти да бъде изтрит от другия форум (имена не споменвам, че може и да не искаш да се разчува!), но сега те приветствам тук с добре дошла! Радвам се най-вече защото не съм единствената, която се мъчи да твори в доста сложен стил като криминалистиката или психарията и с тази творба не си изневерила на стила си. Браво!

Имаш дребни правописни и пунктуационни грешки и една смяна на време ето тук:
Той пиеше от нея, хранеше се с нея и с нейната плът, той беше вампир. Всъщност не, той е подобие на човек или пък животно не, не не той е вампир.

Първото изречение е в минало време. Второто също трябва да е, а е в сегашно:

Редакция: Той пиеше от нея, хранеше се с нея и с нейната плът, той беше вампир. Всъщност не, той БЕ подобие на човек или пък животно... Не, не той БЕ вампир.

smile Пожелавам ти успех в писането на следващата... глава (?) СасуСаку - Светлина (сасусаку) [коментари] 242502 , не, част!


Последната промяна е направена от cool cheryll на Съб Апр 30, 2011 8:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
loveto_3
loveto_3
Учaщ се
Учaщ се
Female
Рожден ден : 09.03.1997
Години : 27
Мнения : 106
Дата на рег. : 28.03.2010

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Съб Апр 30, 2011 11:20 pm
Идеята ми харесва и силно се надявам това да бъде Сасусаку фик.Нямам търпение да разбера как ще се развият нещата.
avatar
justwannabeone
Учaщ се
Учaщ се
Мнения : 198
Дата на рег. : 26.01.2011

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Пет Май 20, 2011 5:04 pm
Искам първо да поясня, че не пиша този коментар с цел да се заяждам!
Погледнах историята ти и бих искала да ти извадя грешките без да си мислиш, че го правя с лошо.
Като цяло не е лошо, но имаш адски много сравнения, които ме объркват. " всички трепереха и плачеха без красивата принцеса". Не мога да разбера кои са всички и къде вместваш тази "принцеса"? Имаш няколко пунктоационни и правописни грешки. Обикновено след обръщение се слага запетая, а ти непрекъснато я изпускаш там. "Иначе" си се пише с "а" и това с числата не е много правилно. Когато искаш да поясниш час или брой на... нещо си, го прави с думи.
Имам още една неяснота- ти каза, че докато бащата отварял вратата не чувствал страх, а трябвало. Смятам, че това е ненужно пояснение, освен това в последствие на техния диалог не се разбра къде трябва да се уплаши. Нямаш достатъчно описания. Всъщност имаш, но те са някак си акцентирани само върху страданието на Сакура или по- скоро липсата на надежда. Когато Наруто почувствал нещо нередно явно само той си го е усетил, защото аз не го. И последното ти изречение с "Наруто беше предпазлив и знаеше, че зад всеки храст има опасност." не го разбрах съвсем. Може би тук, трябваше да поясниш малко повече. Даваш някаква муха, че Наруто усеща нещо нередно, но нито развиваш тази евентуална идея, нито я правиш по- мистериозна. Ти фактически каза половината. Предполагам, че в следващата глава ще се разяснят повечето от нещата, които не разбирам...
loveto_3
loveto_3
Учaщ се
Учaщ се
Female
Рожден ден : 09.03.1997
Години : 27
Мнения : 106
Дата на рег. : 28.03.2010

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Пет Юни 03, 2011 3:32 pm
Много ми хареса, но беше толкова кратко :(.Е както и да е, с нетърпение очаквам да видя 3 глава СасуСаку - Светлина (сасусаку) [коментари] 60140
Strannaa
Strannaa
Новородено
Новородено
Female
Рожден ден : 11.06.1995
Години : 28
Мнения : 5
Дата на рег. : 14.07.2011

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Сря Авг 03, 2011 10:08 pm
Ето,че е и мой ред да се ИЗКАЖА.Критики...Имам много :] Като за начало историята е чудесна,но имаш много описания.Описваш прекрасно,използваш красиви и подходящи епитети и сравнения и други худ. средства,но имах чувството,че не се развива никаква история - само описания.Става малко скучно да четеш за начина,по който се държат създанията в природата и за начина по който грее слънцето.Може на другите това да се харесва и да не обръщат голямо внимание,но аз лично искам да видя повече история!Можеш да направиш всичко в добри и умерени количества и съм убедена,че ще се получи нещо страхотно!
Не ми хареса това,че правиш някой повторения като 'Сакура','той' или 'момичето'.Вярно,малко се повтаряха думите,но ми направи впечатление,че ги използваше в едно изречение и на следващото пак(мисля,че това се отнасяше за 'Сакура' и 'момичето').Или пък 'той,не той..'- много 'той' в едно изречение...
Следващата ми критика може да бъде неразбрана...Нека го обесня така:Имала ли си случаи,в които си чела нещо и си усещала нередност,но просто не можеш да го обясниш.Просто нещо ти шепне,че не ти харесва или че просто те дразни?Това почувствах и аз щом прочетох малко от фика ти!
Става дума за това,когато описваш как баща й я изнасилва и пие от кръвта й .После изведнъж вкарваш героите от 'Наруто'.Имам предвид това как си вкарала вампири и някаква по-психична случка(изнасилването от баща) и по-късно включваш и нинджи,и Коноха...Както казах,не мога да го обесня...Просто ми се струва някак нередно и не добре обмислено :]

Друго...Мм , не знам преди колко време си писала фика,но наскоро видях критика във някой от фиковете,в която се възмущаваше от това че за пореден път в сайта има СасуСаку,а доколкото разбрах и твоя фик е Сасусаку (: Струва ми се малко лицемерно,но все пак може би фика ти е от преди много време и преди не си мисла така...Не знам!
И все пак историята е хубаво замислена,но с тези грешки,които може би само за мен са грешки не е толкова добра ^^
`M.и.s.h.и.t.0`
`M.и.s.h.и.t.0`
Без спирачки
Без спирачки
Female
От : (рс) Много хора не ме харесват..е аз да не би да ги харесвам всички!
Рожден ден : 07.04.1994
Години : 30
Мнения : 6233
Дата на рег. : 30.12.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Elfen Lied,Ouran High school host club, death note, vampire knigh,Zombie Loan,Kanon

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Съб Сеп 03, 2011 3:11 am
Фика ти беше заключен и преместен !
Причина:
Не си писала нова глава от отдавна!
Ако искаш да продължиш фика, пиши ЛС на някой модератор, глобален модератор или админ, да ти върне темата обратно !
Sponsored content

red Re: Светлина (сасусаку) [коментари]

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите