Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
JoInT{}MaNia4ka
JoInT{}MaNia4ka
Doujinshi [доужиншита]
Doujinshi [доужиншита]
Female
От : Плевен
Рожден ден : 20.02.1993
Години : 31
Мнения : 430
Дата на рег. : 07.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red [коментари] Споменът на Сакура [One Shot]

Пет Фев 18, 2011 2:25 am
Тук - пук!


Последната промяна е направена от JoInT{}MaNia4ka на Нед Фев 27, 2011 2:58 am; мнението е било променяно общо 1 път
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: [коментари] Споменът на Сакура [One Shot]

Пет Фев 18, 2011 7:12 pm
smile Ок, ок... За коментар помоли, нали?!

Харесва ми най-вече защото, миличка, виждам, че си се постарала. Наблегнала си повече на душевността и на някои доста важни акцента, които другите като цяло проспускат. А именно изводите и поуките за смъртта, за приемането на собственото аз, за изграждането на човешката личност чрез изпитването на болка... Правиш тънки намеци и това извежда творбата ти на по-горно ниво. Забележи, че в повечето фикове размисли за живота и смъртта или нещо подобно, няма. Повечето са разказчета в трето лице с описания тук и там, но изводи няма... Четеш, четеш, а няма нещо по-дълбоко от разказана история за "той се срещна с нея и живота й се промени...". Няма изведени размисли. Но твоите са удар в десятката:

1.
Да бъдеш себе си, да бъдеш разбран и да вярват в теб е трудно, но да бъдеш някой друг, преструвайки се, че не си този, за който те мислят е лесно. Разбрах това с годините.

2.
Когато живееш, се бориш и имаш цели, които се надяваш да постигнеш, а когато умираш или съжаляваш или се радваш, че напускаш този свят.

3.
Змията може да си сменя кожата многократно, но нрава и желанието за надмощие не се променя. Тя не е създадена за да й се любуват останалите хищници, а тъкмо обратното.

Цитираните мисли са извадки от твоята творба. Мисля, че няма смисъл да цитирам още. Целият фик е пълен с тях и понеже винаги съм обичала философията и психологията, тъкмо това ми липсваше, четейки толкова много фикове. В сравнение с моите години си малка, но си съзряла бързо и това личи от творчеството ти.

Браво, момичето ми! Справила си се блестящо. Само едно не ми харесва. И се надявам да не ми се сърдиш. Заглавието на фика е единственият минус. Не би следвало да има такова заглавие, което се среща в критиките и анализите, които чета. Трябваше да е нещо по-лирично или подбрано с края и несъмнено щеше да е по-провокиращо. Е, но това си е мое мнение...

П.П. Като заговорих за философия, се сетих за младия ми учител по философия, за който ти разказвах една вечер Сакура - [коментари] Споменът на Сакура [One Shot]  242502 Не знам дали си спомняш! Но подобни размисли и идеи ги има в творчеството на Ерих Мария Ремарк, за който си говорехме с господина по философия. Книгата на Ремарк "Сенки в рая" определено ще ти хареса. Тежка, красива, романтична... любов. Потърси я, ако искаш. Определено ще ти помогне да развиеш стила си към тежките психологически драми!

П.П.П. Съжалявам за дългия роман. Пожелавам ти муза и да ме зарадваш с още подобни творения. Целувки!
JoInT{}MaNia4ka
JoInT{}MaNia4ka
Doujinshi [доужиншита]
Doujinshi [доужиншита]
Female
От : Плевен
Рожден ден : 20.02.1993
Години : 31
Мнения : 430
Дата на рег. : 07.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: [коментари] Споменът на Сакура [One Shot]

Пет Фев 18, 2011 8:44 pm
Благодаря ти за големият коментар.
Истината е, че доста се коле*ах на моменти как да изразя това, което бях замислила. Това го пишех в продължение на няколко дни, като разбира се, не си давах зор, защото най-вероятно щях да прецакам всичко. Завърших го още снощи, но днес му хвърлих още едно око и забелязах няколко дребни пропуски, които бях забравила да "поставя" в съдържанието и добре че си ги бях записала на едно листче за да не забравя. Както и да е. Опитах се, постарах се и се надявам в бъдеще да се издигна на по-високо ниво.

Върху тази творба положих наистина доста усилия. "Да бъдеш звезда" и "Малка первезрница +16" са просто отбий номер. Всички може да казват, че ги харесват и че има бъдеще в тях, но истината, от моя гледна точка, е че тези произведения не са нищо особенно. Не ме впечатляват с нищо, а аз съм авторът им. Просто си запълвам времето с тях.
Сега, или поне в близкото бъдеще ще си прегледам онова произведение, което бях помолила да бъде изтрито. Ще го преработя до такава степен, че след години да се гордея с нещото, което наистина ме е влечало.


cool cheryll написа: Само едно не ми харесва. И се надявам да не ми се сърдиш. Заглавието на фика е единственият минус. Не би следвало да има такова заглавие, което се среща в критиките и анализите, които чета. Трябваше да е нещо по-лирично или подбрано с края и несъмнено щеше да е по-провокиращо. Е, но това си е мое мнение...

Заглавието... Хмм...
Не ти се сърдя, спокойно. smile
Ами... честно казано това заглавие първо ми се роди в главата, още преди да ми се зароди идията като цяло. Може би и заради това сложих това заглавие. Смятам, че то само говори за съдържанието на творбата. Но може и да греша, не знам.
Може и да го сменя... не знам...


cool cheryll написа: П.П. Като заговорих за философия, се сетих за младия ми учител по философия, за който ти разказвах една вечер Сакура - [коментари] Споменът на Сакура [One Shot]  242502 Не знам дали си спомняш! Но подобни размисли и идеи ги има в творчеството на Ерих Мария Ремарк, за който си говорехме с господина по философия. Книгата на Ремарк "Сенки в рая" определено ще ти хареса. Тежка, красива, романтична... любов. Потърси я, ако искаш. Определено ще ти помогне да развиеш стила си към тежките психологически драми!

Да, спомням си нашият разговор.
Аз тази седмица не знам как успях да се справя с всичките си задължения, но някак успях. Може би израствам Сакура - [коментари] Споменът на Сакура [One Shot]  787605
Тази седмица прочетох една книга, която си я бях купила по нова година и все нямах време да я прочета, но тази седмица намерих време. Успях да си взема вътрешният изпит за шофьорската книжка без никаква грешка. И даже успях да завърша произведението си. Дори и училището ми върви добре.
Март месец ще прочета "Отнесени от вихъра" - 2 тома и още една книга от поредицата "Училище за вампири".
И определено ще погледна и книгата "Сенки в рая" - благодаря за предложението ти.
miss_kuklA
miss_kuklA
Състезател
Състезател
Female
От : мястото, където не си ти
Рожден ден : 24.08.1998
Години : 25
Мнения : 1145
Дата на рег. : 16.04.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire knight

red Re: [коментари] Споменът на Сакура [One Shot]

Нед Мар 13, 2011 9:11 pm
уау! Ти си наистина човек, който може да описва по невероятен начин... накара ме да си представя, че съм свидетел на гледката и... беше наистина УНИКАЛНО!!!!
Sponsored content

red Re: [коментари] Споменът на Сакура [One Shot]

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите