Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
Melancholic
Melancholic
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
Мнения : 831
Дата на рег. : 01.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Сладко избавление (коментари)

Сря Яну 26, 2011 10:47 pm
Тук се пишат кометарите по фика ''Сладко избавление''
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Сладко избавление (коментари)

Вто Фев 01, 2011 6:24 pm
Преди да напиша какъвто ще и да е коментар, ми трябва възраст, която, за съжаление, я няма под аватара на авторката. Като цяло идеята си я бива, но... Извинявам се, няма как да изготвя критика без възраст. Границата е доста размита, затова ще карам напосоки.

1.Ако си на 10-13 години (в което се съмнявам!), си се справила блестящо. На този етап от възрастта ти, написаното ще изглежда като написано от човек, който знае грешките си и се старае да ги заглажда.

2.Ако си на 14-16 години, грешките относно слабия речник ще ги коригираш с четене. И да, пак си се справила добре.

И 3.Ако си на 17-20 години, трябва да наблегнеш на описания относно вътрешният свят на героите си. Изреченията, в които описваш техните мисли и представи са кратки и сухи... Прилича ми на чиклит романче (което между впрочем го има във почти всички фикове във форума!). И ако стила на твоя фик е точно такъв, почти няма смисъл да казвам, че се нуждаеш от повече наблягане на това или онова. Защото самата чиклит проза е доста изпростена и е ненатоварваща и описания не са й нужни... Но ако си на тази възраст и искаш да пишеш нещо сериозно,драматично и покъртително, да се открояваш със стил и въздействане, трябва много, много да се постараеш.

Изводът до тук е: написаното ми хвана интереса. Ще го следя!
Молба към автора: ако не искаш да известяваш възрастта си публично, ми пиши лично съобщение на колко си. Така и критиката ми като цяло няма да е повърхностна, както в момента, но и ще мога да ти кажа препоръките си! smile
JoInT{}MaNia4ka
JoInT{}MaNia4ka
Doujinshi [доужиншита]
Doujinshi [доужиншита]
Female
От : Плевен
Рожден ден : 20.02.1993
Години : 31
Мнения : 430
Дата на рег. : 07.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Сладко избавление (коментари)

Вто Фев 01, 2011 11:03 pm
Ами, то и на мен ми хвана окото, та и аз ще го следя, ако има още части, разбира се.
Както каза cool cheryll, имаш нужда от редакция, защото когато се пише в 3-то лице, винаги трябва да се набляга повече на образите на героите. (за това го мразя избавление - Сладко избавление (коментари) 787605 )
sweet secret
sweet secret
Любител
Любител
Female
Рожден ден : 08.06.1993
Години : 30
Мнения : 225
Дата на рег. : 15.01.2010

red Re: Сладко избавление (коментари)

Сря Фев 02, 2011 3:18 pm
На мен пък много ми харесва. Мисля че имаш талант и ако се хващаш на всяка некомпетентна глупост на всеки "опитен" критик, няма да успеш дъх да си поемеш. Така че... пиши, историята има бъдеще - интигуваща е, не е дълги, провлачени глупости, които никой, ама никой не чете.
Имаш ме на твоя страна и нямам търпение да прочета още, дори ако искаш ми пиши ЛС да ти дам скайпа си smile Освен това - това си е твоя стил, твоят почерк и не го променяй
Sponsored content

red Re: Сладко избавление (коментари)

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите