Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
Thэ Dark Girl
Thэ Dark Girl
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : Никъде
Рожден ден : 24.05.1997
Години : 26
Мнения : 6892
Дата на рег. : 07.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Bleach, Ouran High School Host Club, D. Gray Man, FMA, Yu - Gi - Oh, Vampire Knight

red *Коментари* Written in the stars [SasuSaku]

Вто Дек 14, 2010 6:36 pm
Коментарите по фикчето тук smile
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: *Коментари* Written in the stars [SasuSaku]

Сря Дек 22, 2010 7:11 pm
Ъъъъъ WTF WTF о.О ..... Изказа е о.О уауу WTF Много постно е изказването! Разказва се така сякаш авторката е била там и разказва от 3то лице! Има грешки, доста грешки! Знам, че е измислено, но все пак такова нещо като "Езиково-спортна паралелка" не може да съществува, защото се набляга или на спорта, или на езика! Двете не могат да се съчетаят! Четох, четох, ама накрая ми писна и втората третина не ми издържаха нервите и не я прочетох! Много рядко пиша негативна критика, ама в този случай се наложи! Sasusaku - *Коментари* Written in the stars [SasuSaku] 787605 Надявам се ти и твоята приятелка да не се сърдите, но това е моето лично мнение! Sasusaku - *Коментари* Written in the stars [SasuSaku] 787605
Thэ Dark Girl
Thэ Dark Girl
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : Никъде
Рожден ден : 24.05.1997
Години : 26
Мнения : 6892
Дата на рег. : 07.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Bleach, Ouran High School Host Club, D. Gray Man, FMA, Yu - Gi - Oh, Vampire Knight

red Re: *Коментари* Written in the stars [SasuSaku]

Чет Дек 23, 2010 6:49 am
Значи, Зорито ти каза грешките
Аз пък ще добавя още, защото...
Случайно ти и приятелката ти да сте чували за описания?
То е само преки речи и нищо друго.
А и след препинателен знак се поставя запетая.
И там тези неща в скобите... защо не ги махнеш и не ги сложиш като описания? Ще бъде по - добре.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: *Коментари* Written in the stars [SasuSaku]

Чет Дек 23, 2010 8:09 am
Ъм... Негативна критика никога не пиша, защото първо ако не ми хареса нещо, не продължавам да го чета. А това обезмисля да има коментар.

Гледайки възрастта ти, мога само да кажа, че е нормално да бъдат допуснати грешките, които вече ти изброиха и не смятам аз да ги повтарям. Но това е, ако фика е твой...

Казваш, че фика е на твоя приятелка и ако тя е на твоите години и е написала това, по-добре й кажи следващия път преди да посегне към писане да прочете някоя смислена книга на някой също така смислен автор, да види как се конструира едно описание и да се пробва. Честно, това, което прочетох ми приличаше на нещо, което съм писала, когато съм била на девет. Можеш сама да разбереш вероятно, че на 13 аз бях доста напред и подобни... "неща" и през ум не ми минаваше да пиша. Основното, което куца на този фик не е граматиката, а това, че авторката не е прочела нищо свястно, за да може да създаде нещо свястно и по това се съди, че няма изказ, няма описания, няма речник... Всичко е само глаголи, действия и пряка реч! Ужас!

Ще ти кажа нещо като съвет, който дадох скоро на едно момиче ( но тя има огромен потенциал да се развие и да стигне ниво много над моето!). Писането не е само редене на думи. Ако описваш чувствата и мислите на героя, го правиш много по-реален и жив, а нали това в крайна сметка се цели на самото писане. Да създадеш образ, който читателя може да почувства, да го намрази или заобича заедно с теб, да преживее неговата радост или болка. Тогава цялото това драскане си има смисъл, разбираш ли?

Надявам се мнението ми да не е обидило тази твоя приятелка. А в подкрепа на това, че наистина не съм била като нея, днес няма да пиша по моя си фик, а ще постна във форума това, което съм писала на 13 години. Е, няма да е по Наруто, но сама ще разбереш какво искам да ти кажа. Само трябва да намеря старите ми тетрадки, които съм ги забутала някъде! smile
Sponsored content

red Re: *Коментари* Written in the stars [SasuSaku]

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите