Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
`Melody
`Melody
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Страната на чудесата
Рожден ден : 09.02.1998
Години : 26
Мнения : 287
Дата на рег. : 29.12.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Naruto Shippuuden, Hakououki Shinsengumi Kitan, Mononoke Hime, Death Note, Durarara, Avatar-the last airbender, cowboy bebop.

red - Just one shot - :3 [Коментари]

Съб Авг 25, 2012 4:21 pm
Коментирайте тук!  - Just one shot - :3 [Коментари] 787605
`Melody
`Melody
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Страната на чудесата
Рожден ден : 09.02.1998
Години : 26
Мнения : 287
Дата на рег. : 29.12.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Naruto Shippuuden, Hakououki Shinsengumi Kitan, Mononoke Hime, Death Note, Durarara, Avatar-the last airbender, cowboy bebop.

red Re: - Just one shot - :3 [Коментари]

Съб Авг 25, 2012 5:16 pm
Явно аз ще съм първа. Имаш страшно много повторения, правописни и пунктуационни грешки.
Няма да ги коментирам, защото не съм по тази част.
Аз ще ти помогна със оформянето на разказа и ще ти кажа грешките, за да не ги повтаряш в бъдеще.
1. Трябва да си направиш план на разказа.
В началото беше доста объркващо за мен. Не беше обяснено добре. Не, че в последствие не се разбира, но нямам намерение да вниквам твърде надълбоко и да се няпрягам вместо да се насладя на творбата. :Д


Бях добра ученичка , дъщеря и приятелка , какво сгреших , че живота ми напълно да се разруши?
- 1 седмица по-рано -

Тотално излишно! Та тя нали умира на края?! Защо й е да ни казва, че това е станало преди седмица, след като вече не съществува, а още по-малко след като разказа няма да има продължение.  - Just one shot - :3 [Коментари] 751198



Седах на чина си , който беше на последния ред на 3-тия ред и
записвах записките
от бяла дъска пред мен.

Последно на кой ред?  - Just one shot - :3 [Коментари] 787605 Разбирам те, но има редици и колони. Имаш и повторение и много грешки. Трябва да го изчистиш повече това изречение.

Когато звънеца удари прибрах учебника и тетрадката си в черната си чанта сложих я през рамо и излязох от стаята казвайки , на учителката довиждане.
Дълго, натоварващо и тромаво. Не е хубаво, когато разказваш за себе си да използваш деепричастие, много е неадекватно. Не е нужно да слагаш толкова възвратни местоимения (си). Ето как изречението изглежда по-добре.
"Когато звънеца удари прибрах учебника и тетрадката си в чантата, сложих я през рамо, казах "Довиждане" на учителката си и излязох от стаята."
От там нататък почва обърквацията. Липсва ти план на разказа. Защото във 1-вия и 2-рия абзац казваш какво правиш всеки ден и то доста хаотично.
Примерен план:
1. Какво правя всеки ден. (Ставане рано, тичане, училище etc.)
2.В училище преди да се случи нещастието.
3. Във вкъщи е станало нещо.
4.Хващат ме.
5.Опитвам се да избягам, но ме убиват.

Може да имаш и още, но трябва да са последователни.
Мри теб плана е доста объркан.

Искам да попитам, дали си струва да убият семейството ти за да запазиш някакви пари?? Знам, че това би променило историята, но бащата е идиот! Хванали са го-не им е казал. Пребили са него и жена му-пак не казва. Хващат дъщеря му-пак няма да каже. Убиват жена му-не. И т.н. Никой престъпник не би убил единствения си сигурен информатор, така че ако убият бащата-парите си остават затворени. Според мен е безсмислено да коментирам нататък, но айде. Да кажем, че и бащата и крадците са идиоти.

-Е как се казваш , малката?-имаше груб тежки глас , карайки тялото ти да изтръпне.
Моето тяло ли да изтръпне или на геороинята?

и го погледнах с кристално сините си очи
Ммм подчертаното е неадекватно. Това не е начинът по който се вкарват описания при това повествование.
, а в тях се виждаше страх и напиращите ми сълзи.
Как разбра? Да не би престъпника да ти каза? Тук е по-добре да опишеш чувствата си по друг начин.

-Хубаво име имаш- въпреки , че от маската не се виждаше лицето му , а само очите му , си личеше усмивката му. Очите му бяха черни и ако се загледаш в тях , можеше да се изгубиш като в черна пещера без край в нея.

Отново е задръстено с местоимения.
"-Хубаво име имаш- от лицето му бяха открити само неговите очи, толкова черни дълбоки, че ако се загледаш в тях би могъл да се загубиш като в черна безкрайна пещера. Но въпреки това, успях да забележа злобната му усмивка, под черната вълнена маска. "

- НЕ , моля ви , наистина не знам комбинацията – почнах да се дърпам и сълзите започнаха да падат от очите ми – Моля ви , не я убивайте ! – погледнах го с намокрените си вече зачервени очи , но вече не усещах усмивката на лицето му , сега беше безчувствена физиономия .
И тук има много да се коригира.

допря го до главата и , и натисна спусъка.
Гърмежа хич, не й е подействал негативно на слуха?

Нататък ще се опитам да ти дам само насоки. Повече описания на чувства, по малко подробности около действията й. Когато говориш от името на героя има неща, които не виждаш (например зад гърба си). Пробвай да покажеш яростта й към крадците, мъката й, адреналина и може би малко по-героична смърт. Отворих ти доста работа, но дано да съм ти помогнала.
Предполагам, че не си го коригирала особено. Комбинации от сорта "бях девствена" са ненужни. Малко по-елегантно писане и мислене би направило историята наистина специална.
Но въпреки това, случаят е малко безнадежден заради "бащата" който жертва всички заради някакви си пари. И двете сме на 14 и съм сигурна, че знаеш, че ако крадците вземат каквото им трябва ще си тръгнат без да оставят ДНК-то си из къщата (и най-вече по героинята). Ако останат живи ще има съд и т.н. ще хванат крадците и ще върнат парите на фирмата. Никой не може да задължи някой друг да жертва живота си за да запази парите му. Освен това най-сигурно е в трезорите на банките, защото там ако стане нещо им ги връщат.

Историята е хубава, но определено не може да се случи в нашия свят и най-вече в 21 век, когато и косъм е достатъчен за да хванат някой престъпник.
bloody_lady
bloody_lady
Новородено
Новородено
Female
От : Konoha
Рожден ден : 20.09.1991
Години : 32
Мнения : 1
Дата на рег. : 28.08.2012

red Re: - Just one shot - :3 [Коментари]

Вто Авг 28, 2012 4:16 pm
На мен много ми допадна.  - Just one shot - :3 [Коментари] 787605  - Just one shot - :3 [Коментари] 787605  - Just one shot - :3 [Коментари] 787605 Продължавай да пишеш, според мен няма да сгрешиш!  - Just one shot - :3 [Коментари] 274454
Plamena
Plamena
Бъдещ фен
Бъдещ фен
Female
От : yaoilandia
Рожден ден : 26.02.1999
Години : 25
Мнения : 459
Дата на рег. : 18.02.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto,Fairy Tail,D-gray man

red Re: - Just one shot - :3 [Коментари]

Чет Дек 27, 2012 3:42 pm
Аз също го харесах. Следващя път пробвай с нещо по-дълго, щастливия край не е задължителен  - Just one shot - :3 [Коментари] 242502

п.с. Подкрепям bloody_lady.  - Just one shot - :3 [Коментари] 531613
Sponsored content

red Re: - Just one shot - :3 [Коментари]

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите