Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red 21 грама [yaoi - 18+] ---> Ciel X Sebastian Коментирайте!

Вто Авг 21, 2012 11:58 am
Тук може да оставяте коментарите си! smile
avatar
Blue Sky
Новородено
Новородено
Мнения : 6
Дата на рег. : 16.08.2012

red Re: 21 грама [yaoi - 18+] ---> Ciel X Sebastian Коментирайте!

Пет Авг 31, 2012 1:18 am
Вече знаеш, че героите са ми фаворити. Мислех да коментирам по-нататък, защото това все още бяха въвеждащи глави, но така и не видях други. Не си от хората, които се отказват, така че знам, че ще го довършиш. Забелязах, че втората глава е доста кратка, което ме навежда на размишления в няколко насоки. Нямаш време или си обезсърчена от нещо. Може и да си заминала за чужбина. За да не си правя догадки оставям на теб да кажеш, но знай, че си чакам търпеливо фикчето, естествено когато можеш и по твоя неповторим начин :)


Ако трябва, ще ударя едно рамо относно правописа. Нещо съм занемарила тази дейност напоследък, но времето хич не е на моя страна, хехе.

Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: 21 грама [yaoi - 18+] ---> Ciel X Sebastian Коментирайте!

Пет Авг 31, 2012 9:13 am
Доста неща се промениха само за няколко дни и почти нямам време да седна на компа. На това отгоре вчера докато разглеждах отново фика, забелязах нелепи повторения и няколко двусмислици, които тотално ми развалиха настроението. Кратките глави не отиват на замисъла, който поначало исках да вкарам в сюжета, така че възнамерявам след ден-два (когато нещата около мен се нормализират и влязат в ритъм) да се върна отначало и да добавя още няколко уточнения и внасяйки поправки, за да обогатя иначе постната проза, която (ама наистина, по дяволите!) не ми е никак по вкуса!

Не искам да навлизам в подробности, но определено като го завърша, ще ти драсна едно съобщение тук за малка редакция (разбира се, ако ти възможно!). Макар да вложих по-малко усилия в първия ми яои-фик, за този тук искам да изпипам детайлите, дори ако излезе по-голям. Занемарих временно бележките си по 'Безцветна целувка', само и само да събера информация за Джак Изкормвача и атмосферата в Уайтчапъл, предлагайки по този начин нова разработка на самоличността на този убиец. Както всеки знае, това е един от първите неразкрити случаи на сериен убиец.

Имай в предвид, че само наименуването на всяка отделна глава със седемте демона, олицетворяващи седемте смъртни гряха и идеята, че човешката душа тежи точно 21 грама, предлага повече писане и повече влагане на емоции и философия в сюжета. Целя да изведа образите на Сиел и Се*астиан извън параметрите на анимето, но пак да запазя някои от личните им характеристики, които определено са обещаващи и въздействащи. Освен това ме амбицират да продължа, защото идеята за този фик се превърна в мания, от която не мога да спя дори нощем и колкото и откачено да звучи сънувам отделни сценки... whoah

Само да мине уикенда и в понеделник, залагам над фика, понеже до средата на септември ще съм тук, а искам да го завърша. Мога да разчитам на едно рамо от теб, Blue Sky, нали? yaoi - 21 грама [yaoi - 18+] ---> Ciel X Sebastian Коментирайте! 4485

Едит към модератор: Моля ако е възможно, естествено, темата с фика в раздела да бъде изтрита, докато внеса нужните корекции, но темата с коментарите да стои, за да бъде един вид ориентировъчна, понеже замислям да редактирам идеята си! Няма да се разсърдя, ако това е невъзможно, в противен случай нека и двете теми си стоят. Наистина се извинявам за безпокойството!
avatar
Blue Sky
Новородено
Новородено
Мнения : 6
Дата на рег. : 16.08.2012

red Re: 21 грама [yaoi - 18+] ---> Ciel X Sebastian Коментирайте!

Пет Авг 31, 2012 12:19 pm
Точно така те искам нахъсана и готова да се вихриш. Когато прочетох, че засилено изучаваш детайли относно Джак Изкормвача, не се учудих. Ти си човек, който винаги обръща голямо внимание на това и достоверността на образа и ситуацията. А да доразвиеш образите на главните герои, също спада към нещата, които очаквам с голяма нетърпение. Някак, ако не се излезе извън шаблона и не опиташ да надминеш оригинала, няма да е толкова интересно, нали? Няма да се види и твоят поглед върху нещата. Положението става само от хубаво по-хубаво.


А относно двусмислиците, които спомена, аз забелязах само една и тя бе свързана с 'мръсна длан, с изпочупени нокти'. Пръстите, ноктите са свързани с дланта, но са част от ръката и това трябва да се уточни, иначе излиза, че ноктите са намират на дланта. Главите наистина бяха много кратки и се зачудих кога ще успееш да завършиш разследването за убийствата на родителите, на жените и да вкараш нишката между двамата, ама си казах, че знаеш какво правиш и няма да коментирам похвата.


Редакцията ми не ти мърда, но се чудя дали ще имаме още помощници в това начинание, както предния път/озърта се за момичетата/. Сама виждаш, че колкото и да се чете и коригира, винаги има нещо, което не се забелязва, а повече очи виждат по-добре.


Желаят ти ползотворно и удовлетворяващо занимание в близките дни :)
Sponsored content

red Re: 21 грама [yaoi - 18+] ---> Ciel X Sebastian Коментирайте!

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите