Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

+11
justwannabeone
vivian_sunshine
liuba4e
Thэ Dark Girl
sSanDy
s.m.i.l.e.p.e.s.t
rosi_rosi
Mrs. Murderer
salarin3
djeni
Butterfly
15 posters
Go down
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Нед Яну 29, 2012 1:38 pm
First topic message reminder :

smile Авторката очаква вашите коментари!

salarin3
Развиващ се
Развиващ се
Мнения : 32
Дата на рег. : 28.01.2012

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пет Фев 10, 2012 4:56 pm
salarin3 написа:много ти благодаря Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 787605 не мисля, че го описвам толкова добре любовните сцени, дори и да го правя тва сигурно е единственото хубаво нещо в целия фик Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 92542 просто сме много хора вкъщи и всеки се чуди как да седне на компютъра, те са 2 и пак не са ни достатъчни.ще се постарая повечко ама до колкото гледам по - дълга от последната глава няма да мога да направя, много са ми проблемни тея запетайки, проверявам си текста 5 пъти и пак ми е пълен с грешки, съжелявам много
благодаря за коментите Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 787605


а и още нещо, знам, че съм неопитна, но съм чела много фикове и макар че ми е много зле фика има и по - лоши, трябва да се съгласите с мен.
sSanDy
Учaщ се
Учaщ се
Мнения : 159
Дата на рег. : 03.03.2011

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пет Фев 10, 2012 5:46 pm
Ти не трябва да гледаш другите.=) А да си поставиш за цел да станеш добра - за всяко нещо се отнася.Винаги има такива, които се справят по-зле. Но това не бива да е като успокоение за теб.
Фикът е интересен, харесва ми. Няма смисъл да обръщам и аз внимание на допуснатите грешки. Надявам се да не се отказваш и да продължиш напред! Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 787605 Успех. smile
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пет Фев 10, 2012 6:20 pm
salarin3, съжалявам много, ако не е мястото тук да го казвам, но предполагам го правя, вземайки впредвид, че и други потребители могат да допуснат твоите грешки!

Първо когато пишеш коментар, който е евентуално отговор на предходно мнение няма нужда да го цитираш, а просто да отговориш. Аз лично си спестявам това, като пиша в първото си изречение този знак ^! Така се избягва излишния флууд в темата ти! Това, разбира се, не означава, че ти трябва да вземеш моя подход, а просто да ограничиш флууда си... Приятелски съвет е, в никакъв случай не се възползвам от правомощията си на модератор и няма да трия мненията ти! smile

второ: когато си забравила да напишеш нещо към коментара си, а вече си го пуснала, моля те, използвай бутона EDIT! Намира се до така любимия ти бутон ЦИТИРАЙ ( в случая ЦИЦИРАЙ! Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 242502 ), защото пускаш мнения едно след друго, а това ме кара да се взема сериозно в ръце и да разчиствам темите ти! Дори забелязах преди няколко дни, че бе допуснала някакви подобни мнения в темата ти с фика, които не само ме подразниха, но сериозно се замислих дали да не ти отправя забележка още тогава. В смисъл бяха мнения с по две думи, които не помня много добре, но определено загрозяваха текста на фикчето ти! Второто правило е задължително да му обърнеш внимание! smile

Мнение за творбата ти не мога да кажа, за което се извинявам! Просто не съм я чела, но ако обърнеш внимание на коментарите преди мен, може да се надъхаш съвсем сериозно и да продължаваш да пишеш!

Пожелавам ти много успех и още веднъж: обърни внимание на това, което ти написах по-горе^^!
avatar
salarin3
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Neverland
Рожден ден : 23.01.1996
Години : 28
Мнения : 32
Дата на рег. : 28.01.2012

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Съб Фев 11, 2012 8:49 am
sSanDy написа:Ти не трябва да гледаш другите.=) А да си поставиш за цел да станеш добра - за всяко нещо се отнася.Винаги има такива, които се справят по-зле. Но това не бива да е като успокоение за теб.
Фикът е интересен, харесва ми. Няма смисъл да обръщам и аз внимание на допуснатите грешки. Надявам се да не се отказваш и да продължиш напред! Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 787605 Успех. smile



да, права си, мм да ти кажа спорет мен е важна историята ,но и да не допускаш грешки е важно, да ще го продължа Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 787605 благодаря
Thэ Dark Girl
Thэ Dark Girl
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : Никъде
Рожден ден : 24.05.1997
Години : 26
Мнения : 6892
Дата на рег. : 07.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Bleach, Ouran High School Host Club, D. Gray Man, FMA, Yu - Gi - Oh, Vampire Knight

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Съб Фев 11, 2012 11:01 am
Такаам, да се изкажа и аз Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 242502
Най - напред, историята ти е наистина хубава. Въпреки баналната двойка, много ми допадна.
Имаш си ги описанията, което също е добре.
Обаче, допускаш доста грешки /правописни/.
Забелязваше се тук - там и смяна на глаголното време.
Но, като цяло много ми допада.
Продължавай да пишеш и успех със следващите глави smile
avatar
salarin3
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Neverland
Рожден ден : 23.01.1996
Години : 28
Мнения : 32
Дата на рег. : 28.01.2012

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Съб Фев 11, 2012 11:19 am
благодаря за коментите, да знам ,че трябва първо да натискам EDIT та не знам защо ама все натискам Цицитай Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 659188 по навик може би , ще взе на серозно комента ти, много благодаря и за другия коментар радвам се, че ти е допаднал фика, много ми е зле положението в нас със тоя комп , нащи са @ обаче се старая колкото мога съжелявам за грешките, не знам кога ще пусна следващата Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 811726
djeni
djeni
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : Аниме света
Рожден ден : 04.08.1997
Години : 26
Мнения : 20
Дата на рег. : 06.05.2011

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Съб Фев 11, 2012 11:26 am
Според мен фикчето е страхотно и много интересно smile Да вярно, че може главите да са по дълги, но историята в тях е чудесна. Продължавай да пишеш и не спирай заради критиките. Все пак те ти го казват за твое добро angels Късмет в мисленето и писането! Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 787605
avatar
salarin3
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Neverland
Рожден ден : 23.01.1996
Години : 28
Мнения : 32
Дата на рег. : 28.01.2012

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Съб Фев 11, 2012 8:02 pm
благодаря джени Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 715557
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Нед Фев 12, 2012 2:36 pm
Ои, ои, ои сега е мой ред. От няколко дена гледам все твоя фик ( с надеждата да зърна ''Безцветна целувка'') и все не му намирам време. И ето дойде фаталния ( обичам тази дума) ден, в който аз трябва да си кажа тежката дума ( звучи като цитат от библията). Но честно, прочетох само абзац и половина. Не ме съди Анна, просто нещо ми липсваше и реших да се откажа навреме, преди да съм стоварила тежкия чувал с грешки, върху гърба ти. Дали постъпих добре - определено. Защо?

Имаш ли представа, какво лудо очакване имах за този фик, по - простата причина, че все чета коментарите. И едва днес забелязах, че истинският потребител, който ме е заблудил е бил djeni. Такива хвалби, такива красоти все едно ги писал истински ирландски писател, чиято нагласа е била да удовлетвори читателите. И изведнъж виждам това. Колко измамно. И от тук мога да си направя извода, че или си накарала този потребител да ти пише такива прекрасни думи, или това си ти, за да подтикнеш читателите да го прочетат. Не е честно, но слава богу не съм задълбавала в текста.

Ще ти кажа къде бъркаш и къде не може да объркаш от бързина, само защото те притискат.

Ето едно заглавие - ''Шифърът на Леонардо'' от Дан Браун. Какво впечатление ти прави? Първо е НАПИСАНО НА БЪЛГАРСКИ. Второ, няма никаква пунктоация в него. Трето, засяга основната тема на текстта. А, я да видим твоето '' Sasusaku : Love is eternal'' от Анна Селестиян. Разбираш ли, какво искам да кажа и към какво те насочвам? Аз, от твоето заглавие нищо не разбирам, защото едно, че не знам английски, второ, че текста е на бълг. език и трето, че лично БАН е наложила тази норма. Можеш да провериш. Това автоматично изключва текста ти от където и да е.

''Отдъхна си , след , ( Тук нямаме запетая, защото имаме предлог преди него. Обърни внимание.)което изми ръцете си и излезе от стаята.(Няма интервал.)Макар че работата й беше лека и й харесваше ( Има запетя.) днес беше особено наШрегната. ( Няма интервал)Реши(Тук нямаме интервал) , че е време да се прибира и остави няколко бели листа на рецепцията.-(Какъв е този знак? Нямаме тире.)'' - Това е първия абзац от твоята творба.

Сега ще редактирам абзаца и да видим дали е по - добре.

''Отдъхна си, след което изми ръцете си и излезе от стаята. Макар, че работата й беше лека и й харесваше, днес беше особено напрегната. Реши, че е време да се прибира и остави няколко бели листа на рецепцията. ( Ще продължа)

- Вкъщи ли? - попита я Ино, която пилеше ноктите си, изтегнала се на огромното, кожено кресло. Сакура се усмихна топло и отговори.

- Ами крайно време е. Ти кога ще си ходиш? - Беше малко изненадана от това, колко много време Ино прекарваше на това място. По цял ден стоеше зад компютъра и си играеше с пилата. Но пък, какво му беше да се чудиш? Тя не правеше нищо. Тогава розовокосата девойка взе чадъра си и излезе от клиниката. Навън беше топло, но валеше дъжд и не искаше да се измокри. Беше 6:30 вечерта и по пътя тя срещна Наруто.


След всеки пунктоационен знак има интервал, а ти слагаш и преди и след него - защо? Не забравяй времената. Това цялото ми мяза на приказка, защото времето е сег. вр, тоест все едно си била там. Пиши в мин. вр, защото това на нищо не прилича. Виж твоя текст и моя, който редактирах (Може да съм пропуснала нещо.) и ще забележиш каква разлика има. Веднага отваряй учебниците по бълг. ез. и започвай да четеш, защото имаш нужда от много. Ако не си сигурна в някоя дума, като '' напрегната'' отвори малкия правописен речник вкъщи и погледни. Аз така направих с ''напрегната'', за да съм сигурна, че е 100 %. Ако нямаш, което би било абсолютно непростимо, вземи някой онлайн речник като този -
Български правописен речник . Имаш толкова клиширани думи и изрази, а сама история... Нищо, продължавай, но без грешки.

Ако твоите те натискат за един компютър, им кажи, че са дърти и трябва да си седят в леглата. Кажи им да те оставят, защото ти имаш по - голяма нужда. Толкова ли не можете да се поскарате на мама и тати? Ари ве аз го правя, винаги. Направи го и ти. Колкото и да ти се сърдят, те са родители и прощават по - лесно. Какво е това безобразие от страна на дъртаците? @ Аааа маха. Набий ги.

Много дълго стана, ама е за твое добро. Успех и вземи под внимание всичко.

Едит: Между ''макар че'' няма запетая. Извинявам се за грешката.


Последната промяна е направена от liuba4e на Пон Фев 13, 2012 10:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
salarin3
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Neverland
Рожден ден : 23.01.1996
Години : 28
Мнения : 32
Дата на рег. : 28.01.2012

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Нед Фев 12, 2012 3:16 pm
Много ти благодаря за коментара, Любче...Такам, първото, което искам да ти кажа е, че си много права трябва да си оправя заглавието и тия описания и запетайки...пълна скръб, когато djeniто ми писа тея хубави коментари веднага разбрах, че ще заблуди с тях останалите,...уважавам твоето мнение и то много защото от известно време наблюдавам какви са ти мненията и имаш много правилна преценка за нещата, но мисля, че трябва да се фокусираш върху плюсовете на фиковете защото винаги изваждаш отрицателната им страна...другото, което исках да ти кажа е, че и дума не мога да им кажа на нашите, ся са пред развод и вкъщи всичко е много напрегнато и изнервено...
с чиста съвест мога да ти кажа, че съм много по - добра, но може ми заради всичко тва, което ми е на главаа и ...за това главите си ми Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 92542 радвам се че си прочела поне нещо от фика, ако искаш прочети и останалото , обещавам ,че ще се постарая, този път наистина

Едит: между др от къде си

avatar
vivian_sunshine
Новородено
Новородено
Female
От : NY
Рожден ден : 13.03.1997
Години : 27
Мнения : 3
Дата на рег. : 12.02.2012

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Нед Фев 12, 2012 3:44 pm
И на мен ми харесва историята, да, има много правописни грешки, но все пак това не е най - важното, нали? Ами ако няма никакви грешки (невъзможно) и историята е толкова банална, че чак тъпа? В началото всички фикове СасуСаку са почти еднакви...Този сюжет е хубав, интересно е какво ще се случи със Сакура.Трябва да се постараеш повечко, това, че не приемаш критиките толкова навътре много ми харесва в теб.Успех.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пон Фев 13, 2012 8:44 am
Подтикната от коментара на liuba4e, прочетох само първата ти глава... После плъзнах скрола на мишката нагоре към аватара ти, за да видя годините ти... На шестнадесет си, но имаш страшни пропуски, като с увереност мога да кажа, че граматиката ти определено куца. Не знам кое ме подразни повече - това, че приемаш по-критичните коментари или изобщо не ги приемаш, а само казваш, че ги приемаш. Сигурна съм, че дори след тези, които са ти казали какви грешки допускаш, едва ли правиш нещо по този въпрос. Заглаждаш ли ги? Това не е дрязга, нито се опитвам да наложа някакви норми, според които ти трябва да се развиеш, но на тези години, които никак не са малко, имаш отправната точка да поискаш нещо повече от възможностите си, но не го правиш. Вместо това намираш оправдание с личните си проблеми, изтъквайки развода на родителите си. Нека да ти кажа, че това последното при мен не може да се приеме за извинение, че главите ти са малки, че допускаш груби пунктуационни и граматични грешки, че нямаш описание, че имаш толкова много клишета, а аз едва предъвквам сюжета...

Дали те разбирам или не, ще го оставя за коментар между думите, които ще ти кажа сега. Момиче, не си единствената, нито последната, на която родителите й се развеждат. Когато моите го направиха, бях на осем. До тогава не бях виждала баща си нито веднъж в живота си и той се прибра не за да ме прегърне или да ми каже добра дума, а да се разведе с майка ми. Работеше и живееше в Русия и искаше развод, за да може да се ожени за любовницата си. Не знам дали ситуацията, в която бях тогава, ми подейства положително, може би защото година след това започнах да пиша. А след още една година имах твоите грешки, които ти правиш на шестнадесет... База за сравнение не трябва да има, но ще ти кажа, че един творец се влияе от онова, което го вълнува и обикновено е подтикван от външни обстоятелства, често такива, които го нараняват и му причиняват болка. Лично при мен, а и при други, които пишеха и които ми бяха добри приятели, ще ти кажа, че пишейки разкази, откъси и литературни опити, сякаш се откъсвах от действителността, която не бе никак розова. Безпаричие, смяна на училищата на всеки три седмици, втори брак на майка ми, алкохолизиран втори баща, говорен дефект, неувереност в себе си... Мога да изброявам до безкрай, но не целя да превръщам темата ти в изповедалня, а само да ти кажа, че ти имаш моето стъпало на развитие.

По-добре не пускай глави всеки ден, които (сигурна съм!) не си редактирала, нито прегледала обстойно. Напиши в два поредни дни по-голяма глава! Не я пускай веднага, а направи редакция! после изчакай няколко часа и пак я редактирай! Пусни я на следващия ден! Това, което пишеш, за съжаление, не може да ми грабне интереса, може би защото е СасуСаку, а и защото липсите при теб са толкова големи, че не ме влекат. Стига с тези СасуСаку, бе хора! Не ви ли омръзна да ги предъвквате и да ги четете? Ето, във форума Thэ Dark Girl е пуснала свой превод на ДейСаку фик, който лично на мен ми харесва! В смисъл двойката е нестандартна и не толкова клиширана...

И за последно, ето няколко груби грешки, които допускаш само от първите ти няколко изречения на първата ти глава:

Отдъхна си , след ,което изми ръцете си и излезе от стаята.Макар че работата й беше лека и й харесваше днес беше особено нашрегната.Реши , че е време да се прибира и остави няколко бели листа на рецепцията.-

Редакция:Отдъхна си, след което изми ръцете си и излезе от стаята. Макар, че работата беше лека и й харесваше, днес беше особено напрегната. Реши, че е време да се прибира и остави няколко бели листа на рецепцията: (Обяснение ---> Разстояние се оставя след препинателен знак - тире, точка, запетая, въпросителен знак, удивителен, многоточие! Старай се да нямаш повторения на думи и изрази, в случая "Й". Редактирах второто ти изречение като махнах едното "Й" и оставих другото, защото прецених, че става натрупване. Думите "след което" и "макар, че" са части от речта. При първото запетаята се поставя пред него , след което, а при второто между "макар" и "че" макар, че! И последно към абзаца, недей писа тире след авторова реч, т.е. след "рецепцията" просто остави точката.

Повече няма да се задълбавам в текста, че току виж коментара ми е станал колкото една твоя глава. Написах го в рамките на двадесет минути, т.е. ако разполагах с твоето време и мисъл, бих написала главите ти много по-бързо от теб самата. Само за сравнение аз пиша една нормално дълга глава за около седмица и въпреки редакцията си, пак намирам грешки, които съм допуснала и не съм видяла. Но поне след като някой ми ги е казал, се връщам и редактирам, като едитвам текста си. При теб това го няма, значи с чиста съвест мога да кажа, че изобщо не ти пука какво пишеш и дали държиш на критика!

Това беше от мен! И не се сърди на liuba4e, нито на мен! Тя не изкарва отрицателната страна на писането на фикове, а само онова, което според нея подлежи на промяна. Замисли се, че ако всички бяха като djeni, нямаше да разбереш, че нещо куца, нали? smile

Едит: преди няколко дни изгледах Basilisk! Страхотно аниме! Пак нинджи, пак любов, много сълзи, страхотен арт, има голота, изнасилвания и красиви жени, като мъжете не им отстъпват... Мога само да кажа колко съм възхитена от анимето, което ме остави без дъх! smile СасуСаку с лопата да ги ринеш, но виж ако някой напиши нещо по Basilisk, съм готова да го цункам по двете бузи! Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 242502 Сори за офтопика, но ако някой има желание, нека хвърли око на сериалчето и се пробва да напише нещо! Определено ще е по-интересно от СасуСаку! Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 242502
avatar
justwannabeone
Учaщ се
Учaщ се
Мнения : 198
Дата на рег. : 26.01.2011

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пон Фев 13, 2012 1:23 pm
Здрасти! smile Ами, аз също се подтикнах от положителните коментари и реших да видя за какво става въпрос. Двойката СасуСаку не ме притеснява по никакъв начин. В смисъл, че в това отношение нямам забележки. Всеки пише за каквото му харесва и това е част от идеята да бъдеш творец. (Малко формално се изразих, но... Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 787605 ). Но самият ти изказ не е... много добър. Имаш повторения, всякакъв род грешки, които са описани в другите коментари и аз няма да се спирам на всяка от тях по отделно. Мисля, че можеш да се справиш милион пъти по-добре.
В ход на писането - явно от бързане или и аз не знам - адски объркваш мисълта си. В някакъв момент не мога да разбера кой какво на кого казва. Ще бъда честна с теб, не прочетох всичко. Всъщност стигнах до втора или трета глава, но добих представа за... да го кажа, начина ти на изразяване и при теб липсва в известни дози. През повечето пъти просто си изреждаш някакво дейстивие. Той направи така и така, тя направи така и така и след това така и така. Описанията ти, като чувства, възприятия иии прочее ги няма или са много малко. А ако искаш действие, тогава нещо трябва да се случва. Можеш да наблегнеш на диалога, но той трябва да е изпипан до някаква степен... Твоят не е. Незвършен е и не е формиран подходящо. Тея скоби дето ги виждам на няколко места са адски не на място. Вярно, фик пишеш, но... Наистина недей слага скоби с тея емотиконки, защото придават на историята ти... тъпанарски вид. (моля те не се обиждай). Включително и коментарите, които пишеш преди всяка глава. "Ееее стана инт"... Малко е... Не готино.
Очевдино е, че не редакираш главите си, защото имаш грешки, които май си допуснала от бързане. А това не е подсъдимо, но просто дразни окото. Ако наистина обичаш да пишеш ще трябва да се постараеш повече, за да може нещата ти да придобият вид, който ще се харесва както на теб, така и на останалите. Съгласна съм с цялата идея, че пишем за себе си, но е факт, че когато качваш творбите си, ги качваш, за да видиш как ще се приемат. Искаш мнение и когато го получиш, остава само и да го приемеш. Съгласна съм с предния коментар, че ако реално наистина взимаше мненията под внимание, грешките ти щяха да бъдат поправени. Но не се хващам за това.
Не приемай коментара ми като критика, а като съвет. Не съм професионалист, нямам самочувствието на великия писател (който и не съм) за това се надявам да не отхвърлиш мнението ми.
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пон Фев 13, 2012 4:11 pm
Мила Анна,
Не приемай разводите и разни други такива фактори като пречки за писане.Моите родители се разведоха преди.. има-няма четири години, но това ни най-малко не ме "отслаби" по отношение на моето ниво на писане.В това разбира се, никой няма как да е сигурен, тъй като все още не съм пускала мои творби тук (но за в бъдеще със сигурност ще го направя!Ще участвам във февруарския конкурс или във този през март ). Мисълта ми е:вземи всяка емоция, която почувстваш и я пресъздай.Така тя ще "вдъхне живот" на творбата ти.Според Фън Шуй (в който аз въобще, ама въобще не вярвам) ако докоснатият предмет/или написаното писмо са изпълнени с любов другите ще ги възприемат по различен начин.Защо ти го казвам ли, защото е истина!Когато ходиш сутрин на училище и майка ти ти прави закуска тя е много по-различна от всички онези неща в магазина, нали?Извод:майка ти я е направила с любов! Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 242502
Отклонихме се от темата.Както и да е.Вземи един-два учебника,припомни си някои правила и седни да напишеш една нова читава глава.И не забравяй, влез в ситуацията на героя. smile
avatar
justwannabeone
Учaщ се
Учaщ се
Мнения : 198
Дата на рег. : 26.01.2011

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пон Фев 13, 2012 4:46 pm
Не искам да го превръщам в чат или да спамя, но знам че така ще се получи, за това се извинявам предварително. И предварително да предупредя, че не целя да се заяждам с когото и да е.
Просто искам да кажа - спре да изтъквате, че развода на родителите не било причина за еди какво си. Сериозно, недейте. Повечето хора са минали през това, всеки го приема различно и е ужасно гадно някой да се опитва да те накара да го приемаш по начин, по който на него му се струва правилно. Не мисля, че е редно...
Още веднъж, извинявам се за коментара, който не беше съвсем на място.
Mrs. Murderer
Mrs. Murderer
Развиващ се
Развиващ се
Female
Рожден ден : 10.12.1995
Години : 28
Мнения : 35
Дата на рег. : 04.07.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Fairy Tail, Beelzebub, Death Note

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пон Фев 13, 2012 7:11 pm
Хора, четох коментарите и забелязах, че и в текста на авторката и след това при редакцията казвате, че макар че се пише със запетая по средата. Не се ли пише без запетая? Може и да греша, но мисля, че запетаята се поставя така:
Пример: Въпреки/ макар че задачата беше сложна, той я изпълни без затруднение.
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пон Фев 13, 2012 10:33 pm
Грешката е наша, извиняваме се. Напълно си права Кристина. Не съобразихме - дали е от невнимание или от незнание... просто сме сгрешили. Уточняваме:

Употре*а на запетаята (уточнения) - информация от клик

Сложните съюзи, образувани с помощта на че, са следните: въпреки че, макар че, при все че, освен че, само че, така че.

По - скоро грешката е моя. Извинявам се. Случва се.

Едит: Поправих грешката. Анна сега вече е вярно. Поправи ги в текста.




Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Вто Фев 14, 2012 1:33 am
Съжалявам, че не можах да се включа в дискусията за запетаята по-рано, защото едва сега влязох в темата. Не знам защо всеки път, когато го направех, ме изхвърляше от страницата и ме насочваше към начална страница на форума, но както и да е. Та... за прословутата запетайка!

По принцип когато "че" е използвано самостоятелно пред него се пише запетая, но когато сме добавили съюзна дума, запетаята се пише пред съюзната дума. Примери: затова че, в случай че, при условие че, при все че, освен че, в смисъл че, поради това че, като че (ли), благодарение на това че, добре че, вярно че, все едно че.

Тези съчетания обаче трябва много внимателно да се използват и непременно да се вниква в смисъла на изречението, защото понякога запетаята е правилно да се постави между думите в посочените конструкции.

Ето и друг пример:

Статията е написана чудесно, така че ние всичко разбрахме.

А разликата:

Статията е написана така, че в нея да няма нищо неясно.

Т.е. в българския език не винаги правилата са точно установени математически закони, а всичко зависи от интонацията на изречението и прочитайки го, трябва да усетиш кога се отделя сложното изречение в две прости. Демек в изречението на авторката:

Макар, че работата беше лека и й харесваше, днес беше особено напрегната.

ми се стори, че има изречение в изречение и след "макар" и преди "че", бе редно да се сложи запетая. Разбира се, мога и да греша! Тогава моля да бъдат приети извиненията ми както от авторката на фика, така и от другите потребители! smile
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Вто Фев 14, 2012 2:35 pm
Мхм... утре имам час по български, така че смятайте, че грешката ще бъде уточнена. Ще попитам госпожата си точно за това изречение. Запетята в случая не е толкова важна, но след като сме започнали ще довършим работата. Анна, очаквам да се включиш.
No Pain, No Game
No Pain, No Game
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : Сливен
Рожден ден : 27.06.1999
Години : 24
Мнения : 114
Дата на рег. : 12.09.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto; Naruto Shippuuden; Rosario+Vampire; School days;

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пет Мар 02, 2012 7:29 pm
Хе-хе .. от два дена чета фикати и ми е много интересно, но изглежда бързаш (поне аз така си мисля) защото имаш много правописни и пунктуационни грешки. Това се изказва и в другите коментари естествено. smile От мен нищо лично. Даже се питах, ако искаш да ти стана редактор. Поне да се опитам де. Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 787605 Пък ако не ти харесам ще го оставя. Е, ще чакам отговорати. И успех за напред ! Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 183921
No Pain, No Game
No Pain, No Game
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : Сливен
Рожден ден : 27.06.1999
Години : 24
Мнения : 114
Дата на рег. : 12.09.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto; Naruto Shippuuden; Rosario+Vampire; School days;

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пет Мар 02, 2012 7:31 pm
Забравих да те попитам... кога ще излиза следващата глава ???? Много искам да разбера какво ще стане Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 14428
MIMS_1313
MIMS_1313
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : Dobrich
Рожден ден : 11.06.1997
Години : 26
Мнения : 15
Дата на рег. : 06.03.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Darker than Black, Death Note, Naruto Shippuuden

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Нед Май 06, 2012 2:56 pm
молятееееееееееее пусни следващата главааа Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 811726 rev Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 856421 фикчето наистина има правописни грешки, но това се поправя. Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!# - Page 2 386611
vesi_and_iva
vesi_and_iva
Новородено
Новородено
Female
Мнения : 7
Дата на рег. : 25.05.2012

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Пет Май 25, 2012 8:30 pm
За първи път е доста добре.Историята е интересна бихме изкали да видем продължението smile
more_evil_than_the_devil
more_evil_than_the_devil
Прохождащо
Прохождащо
Female
Рожден ден : 10.01.1999
Години : 25
Мнения : 17
Дата на рег. : 01.07.2012

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Нед Юли 01, 2012 5:51 pm
Обожавам фика ти! Невероятен е! Прочитам го на един дъх! Но имам една молба към теб...айде довърши го деее!!
Sponsored content

red Re: Sasusaku : Love is eternal #Коментирайте!#

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите